Sergio Paulo: Ne pregatim si de penalty-uri

CFR paulo sergio

Feroviarii vor sa isi ia revansa dupa Supercupa pierduta in vara, in fata lui Dinamo 2-2 (6-4, dupa penalty-uri) si vor sa-i elimine pe alb-rosii din sferturile Cupei.

Antrenorul clujenilor, Sergio Paulo, isi ia masuri de precautie inaintea partidei din aceasta seara si anunta ca elevii sai au exersat si loviturile de la 11 metri.

„Ne pregatim si de penalty-uri, insa noi speram sa nu se ajunga acolo. Vrem sa transam partida mai repede. In Cupa nu exista favorita, insa noi vrem sa ne facem jocul nostru si sa castigam. Nu exista o presiune in plus. Nimeni nu pune mai multa presiune pe umarul nostru decat o facem noi. E o presiune buna, pozitiva si sper sa ne ajute sa obtinem un rezultat bun. Am urmarit Dinamo si in perioada in care erau antrenati de Bonetti, dar si acum, de cand au fost preluati de Dorinel Munteanu. Dinamo este o echipa buna, puternica si ii respectam. Va trebui sa muncim mult in acest meci”, a declarat Sergio Paulo.

Al Hilal s-a săturat de Neymar! Ce se întâmplă cu starul brazilian care n-a mai jucat de un an

Partida dintre CFR Cluj si Dinamo Bucuresti este caracterizata cu grad de risc ridicat la Cluj. Tocmai din aceasta cauza ordinea publica va fi asigurata de 150 de politisti si 250 de jandarmi.

Intepatura pentru CFR: Le transmit ca suntem de acord sa vina arbitri straini, dar sa nu fie croati

Dorinta lui Arpad Paszkany de a avea arbitri straini la “sfertul” de Cupa cu Dinamo l-a facut pe Dorinel Munteanu sa zambeasca.

HARTA. Autoritățile sunt în alertă. Ciclonul mediteranean aduce ploi și furtuni. Sudul României este vizat în mod special

Autoritățile sunt în alertă în urma avertizărilor meteo. Un ciclon mediteranean este așteptat să aducă ploi și furtuni în toată țara.

Biroul Electoral Central: Klaus Iohannis poate candida pe listele unui partid, fără sa fie membru, dar nici independent

Președintele Klaus Iohannis poate candida la alegerile parlamentare chiar dacă Parlamentul nu aprobă legea propusă de PNL. Este decizia Biroului Electoral Central, comunicată vineri seara.

Drona rusească ar fi stat 3 minute în spațiul nostru aerian joi seară. Armata a ridicat în premieră patru aeronave

S-a dat alarma azi-noapte în nordul județului Tulcea. Autoritățile au emis un mesaj RO-Alert după ce radarele românești au detectat mai multe drone ale Federației Ruse care se îndreptau către portul ucrainean Ismail.