Mentalist la rece. Cristian Gog a fost ingropat in 13 blocuri de gheata. VIDEO SPECTACULOS

×
Publicitate

Cristian Gog, cistigatorul concursului "Romanii au talent", se pregateste sa sfideze moartea pentru a doua oara. La Cluj, cel supranumit ''Mentalistul'' a intrat vineri intr-un bloc de gheata.

Este un experiment extrem de periculos, care a mai fost incercat doar de Hudini. Tocmai de aceea, medicii l-au asistat pe Cristian Gog pas cu pas.

Singura conexiune pe care a avut-o Cristian Gog cu medicii este un aparat de masurat tensiunea si pulsul, atasat pe deget.

Blocurile de gheata, 13 la numar, inalte de un metru si late de 50 de centimentri, au grosimea de 25 de centimentri fiecare. Au ajuns in Piata Unirii din Cluj la ora 18:00.

Cristian era imbracat doar intr-o pereche de pantaloni de trening si un tricou, iar corpul sau a fost invelit intr-o folie transparenta de plastic.

Sicriul de gheata a avut doar un orificiu cu diametru de 50 de centimentri prin care mentalistul sa respire.

Cristian Gog a cucerit Clujul

Temperatura blocurilor de gheata este de -10 grade Celsius.

Sute de oameni s-au adunat sa il sustina pe acest temerar.

Medicii spun ca odata ce temperatura corpului scade sub 30 de grade pot aparea complicatii iar semnele vitale ar putea fi grav afectate.

Cel putin teoretic, nimeni nu ar rezista in aceste conditii mai mult de 25 de minute.

Citeste si:

El este noul Nostradamus. Uite ce previziuni extraordinare a facut un pusti de 12 ani

10 lucruri pe care nu le stiai despre mentalistul Cristian Gog

Articol recomandat de sport.ro
Leo Messi a pălmuit un adversar! Decizia Comisiei de Disciplină a venit imediat
Leo Messi a pălmuit un adversar! Decizia Comisiei de Disciplină a venit imediat
Citește și...
Clujul il asteapta pe Pancu junior la Cupa Hagi-Danone

Radu Chiriac e unul dintre cei 196 de pusti ce viseasa sa calce pe urmele lui Hagi. Legitimat la CSMS Iasi, pustiul a impresionat in etapa de la Suceava a Cupei Danone: a luat toate trofeele individuale.

Hagi isi cauta urmasii la Cluj

Cea mai importanta competitie fotbalistica din Romania pentru copiii cu varste cuprinse intre 10 si 12 ani - Cupa „Hagi Danone” - are motoarele turate la maximum.

Curtat de Petrolul si Rapid, Pustai vrea sa continue la Medias

Cristi Pustai pastreaza tot Gaz Metan drept prima optiune pentru sezonul viitor, desi e dorit de Petrolul si Rapid.

Recomandări
Cei trei judecători CCR care s-au opus „amendamentului Fritz”. De ce au considerat că legea este retroactivă

Trei judecători ai CCR au avut o opinie separată față de decizia care a declarat constituțional „amendamentul Fritz”. În viziunea lor, acesta încalcă principiul neretroactivității legii.

CNSU a aprobat noi măsuri de urgență pentru Cernavodă. Cum va fi asigurată apa necesară răcirii reactoarelor

Comitetul Național pentru Situații de Urgență (CNSU) a aprobat vineri o nouă hotărâre, care cuprinde mai multe măsuri și intervenții în regim de urgență pentru a asigura debitul de apă necesar în continuare pentru răcire la CNE Cernavodă.

Incendiu la Institutul Clinic Fundeni din București. 37 de pacienți au fost evacuați de urgență

Pompierii au intervenit, sâmbătă dimineaţă, pentru a stinge un incendiu care se manifesta cu degajări de fum într-un salon de la etajul al treilea al Institutului Clinic Fundeni din Bucureşti.