Piccolo, omul meciului: ce spune despre victoria cu Dinamo

Piccolo

CFR castiga dramatic sfertul de Cupa cu Dinamo si se califica in semifinale. CFR va juca impotriva castigatoarei dintre Rapid si Astra. Piccolo a fost ales omul meciului. Italianul a declarat dupa meci ca a fost un meci greu: "Dinamo are echipa buna".

"Sunt fericit pentru aceasta calificare. Am fost mai buni si 11 contra 11 si dupa. Stim ca Dinamo e o echipa foarte buna, iar rezultatul e excelent. Noi ne-am pregatit si pentru penalty-uri, dar e mai bine ca am castigat asa. Daca ar fi reusit Kapetanos sa inscrie la ocaziile avute, altfel se juca acest meci, mult mai deschis", a declarat Piccolo la Digi Sport.

Piccolo se gandeste la meciul cu Medias: "Apoi urmeaza Manchester"

"Acum avem un meci foarte greu la Medias. Mereu a fost greu pentru noi acolo. Dupa Medias ne gandim si la Manchester", a mai declarat Felice Piccolo.

CFR Cluj a invins pe Dinamo, scor 2-1 dupa prelungiri, si s-a calificat in semifinalele Cupei

„Păpușa de fier a lui Putin” explică propaganda Kremlinului: „Nu contează ce se întâmplă cu adevărat”

Golurile campioanei Romaniei au fost marcate de Bastos '66 si Muresan '101, in timp ce pentru oaspeţi a inscris Alexe, in minutul 62.

Dinamo a jucat in inferioritate numerica din minutul 31, dupa eliminarea lui Boubacar. In minutul 114, dinamovistul Nica a fost si el eliminat dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

Luptător MMA, suspendat pe viață și bătut de fani, după ce a atacat o fată de ring | VIDEO

Feroviarii vor sa isi ia revansa dupa Supercupa pierduta in vara, in fata lui Dinamo 2-2 (6-4, dupa penalty-uri) si vor sa-i elimine pe alb-rosii din sferturile Cupei.

Rui Pedro a reusit un hattrick la primul sau meci ca titular in Champions League, cu Braga, scor 3-1. Unui alt portughez, Cristiano Ronaldo, i-au trebuit 82 de meciuri pentru a da 3 goluri intr-o partida de Liga Campionilor.

Răspunsul ironic dat de Iohannis după ce a fost întrebat de ce s-a deplasat în Coreea de Sud cu un avion de lux: „E unul mic”

Klaus Iohannis a declarat marţi, întrebat de ce s-a deplasat în Coreea de Sud cu un avion de lux în timp ce miniştrii au mers cu unul de linie, motivând că a venit într-o deplasare externă, aşa cum au fost şi multe altele, „în interesul României”.

Klaus Iohannis cumpără arme din Coreea de Sud. Un contract de 725,7 milioane de dolari ar fi fost încheiat la Seul

Liderii sud-coreean şi român s-au angajat să stimuleze cooperarea în industria de apărare, în timp ce Seulul încearcă să se impună ca al patrulea exportator de armament din lume.

Ploi în majoritatea regiunilor ţării, până miercuri dimineaţă. Zonele care se află sub Cod galben | HARTĂ

Meteorologii anunţă ploi în majoritatea regiunilor ţării, până miercuri dimineaţă, dar şi precipitaţii mixte la munte.