Noii investitori de la U au decis deja variantele de antrenori: Sumudica sau Dorinel

61214247

Cei care vor deveni cel mai probabil noii investitori de la "U" Cluj vor sa-l aduca pe fostul tehnician al Vasluiului pe banca. Dorinel Munteanu a fost si el contactat

Negocierile dintre fratii Bultoc si Florian Walter au ajuns intr-o faza avansata, iar oamenii de afaceri interesati sa preia Universitatea au stabilit si prioritatile in ceea ce priveste banca tehnica. Marius Sumudica este prima optiune si are cele mai mari sanse sa antreneze "U" Cluj. Daca actele de vânzare se vor semna astazi, nu este exclus ca Sumudica sa stea pe banca chiar la meciul cu Rapid, echipa sa de suflet.

O alta optiune pentru banca clujenilor este Dorinel Munteanu. Ar fi al treilea mandat al "Neamtului", la "U" Cluj. "Am auzit ceva, dar neoficial. Oficial nu am discutat cu nimeni. La echipa sunt probleme in acest moment si ele trebuie rezolvate. Abia apoi se poate discuta de ceva concret. Asteptam sa vedem daca se preia echipa si daca se rezolva problemele. As reveni la "U" Cluj daca este un proiect pe termen mediu sau lung", a spus Dorinel Munteanu.
 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Dacia Sandman, ”mașina-casă” care a făcut valuri pe internet! Imagini spectaculoase
GALERIE FOTO Dacia Sandman, ”mașina-casă” care a făcut valuri pe internet! Imagini spectaculoase
Citește și...
Clujul gazduieste in acest weekend cea de-a patra editie a Festivalul Transylvania History Days

Centrul pentru Dialog European si Diplomatie Culturala, organizeaza în perioada 18-20 august cea de-a patra editie a festivalului Transylvania History Days, eveniment ce va avea loc pe malul Somesului, la vest de podul Garibaldi.

UBB isi deschide portile pentru viitorii studenti

Universitatea Babes-Bolyai isi va deschide miercuri, 12 iulie 2017, portile pentru absolventii de liceu candidati la statutul de student. admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/taxe_scolarizare/

O noua reprezentatie pe strada Zaracatan: cel mai frumos show de echitatie din Romania se joaca din nou in weekend!

ZARACATAN este un spectacol de echitatie unic in Romania, un show in care artisti de nivel international combina numere de dresaj, gimnastica artistica, acrobatii, sarituri peste obstacole si teatru.

Recomandări
Politolog: Întrebarea momentului este cine conduce România. „Nu cred că am mai fost într-o situație similară”

România traversează una dintre cele mai periculoase perioade politice din ultimii ani, în condițiile în care actuala criză de guvernare riscă să genereze un „vid de putere”, explică profesorul Corneliu Bjola într-un interviu pentru Știrile ProTV.

MAI a verificat intervenția în cazul crimei din Bihor. Tatăl fetei de 18 ani a sunat de mai multe ori la 112

Ministerul de Interne a analizat intervenţia structurilor proprii în cazul fetei de 18 ani care a fost ucisă la o fermă din judeţul Bihor, după ce tatăl victimei a făcut mai multe acuzaţii.

România, lovită de un ciclon mediteranean. Vijelii și ploi torențiale în toată țara. Un județ a fost deja lovit de grindină

Chiar dacă săptămâna a început cu soare și temperaturi de vară, urmează zile cu vreme capricioasă și ploi torențiale. Un ciclon, venit din vest, va aduce cantități mari de precipitații, grindină și descărcări electrice.