Miriuta: "Vreau sa bat Steaua. Avantajul nostru in fata lor este ca avem un grup unit"

61478433

CFR joaca sambata seara in Gruia cu Steaua, de la ora 20.00, iar Vasile Miriuta vrea victoria pentru a creste in ochii fanilor, dar mai ales a sefilor. Clujenii nu au decat o victorie in fata echipei din Ghencea de cand Paszkany e finantator.

"Suntem in crestere. Daca pierdeam cu Viitorul eram de rasul curcilor. Imi doresc sa bat Steaua, dar nu pentru ca am fost la Dinamo, ci pentru ca sunt acum la Cluj. Este foarte important sa castigam acest meci, vrem sa jucam noi bine, nu ne intereseaza cum va evolua Steaua. Nu l-am batut pe Reghe pana acum, imi doresc sa il bat. Avantajul noastru in fata Stelei este ca avem deja un grup unit. Cred ca va fi stadionul plin, cred ca vor fi mai multi ceferisti, decat stelisti", a spus Miriuta in cadrul unei conferinte de presa.

Articol recomandat de sport.ro
Atenție, nostalgie! FOTO Cum arăta Sorana când a ajuns prima dată în sferturi la Roland Garros
Atenție, nostalgie! FOTO Cum arăta Sorana când a ajuns prima dată în sferturi la Roland Garros
Citește și...
Clujul gazduieste in acest weekend cea de-a patra editie a Festivalul Transylvania History Days

Centrul pentru Dialog European si Diplomatie Culturala, organizeaza în perioada 18-20 august cea de-a patra editie a festivalului Transylvania History Days, eveniment ce va avea loc pe malul Somesului, la vest de podul Garibaldi.

UBB isi deschide portile pentru viitorii studenti

Universitatea Babes-Bolyai isi va deschide miercuri, 12 iulie 2017, portile pentru absolventii de liceu candidati la statutul de student. admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/taxe_scolarizare/

O noua reprezentatie pe strada Zaracatan: cel mai frumos show de echitatie din Romania se joaca din nou in weekend!

ZARACATAN este un spectacol de echitatie unic in Romania, un show in care artisti de nivel international combina numere de dresaj, gimnastica artistica, acrobatii, sarituri peste obstacole si teatru.

Recomandări
Câți bani a strâns un român plătit cu salariul mediu în 18 ani de contribuții la Pilonul II. Din 2027 se schimbă regulile

Câștigurile românilor care au pensie privată obligatorie au ajuns în total la aproape 18 miliarde de euro, în cei 18 ani de când există Pilonul 2. 

Cine deține, de fapt, datoria României. Cât dețin cetățenii, nonrezidenții, băncile și fondurile de pensii

Cu o datorie publică de aproape 62% din PIB, România depinde tot mai mult de finanțarea venită din partea investitorilor. Băncile, fondurile de pensii și investitorii străini se numără printre principalii creditori ai statului.

„Mi-a atins și sânii, m-a întrebat dacă am silicoane”. Mărturii ale pacientelor psihologului Ion Duvac

Mai multe femei îl acuză pe psihologul Ion Duvac de abuzuri sexuale. Polițiștii serviciului de investigații criminale din București l-au condus la audieri după ce i-au percheziționat casa și cabinetul.