Gabriel Machado a semnat contractul cu "U". "Nu am venit pentru bani"

Gabriel Machado a semnat contractul cu

Atacantul brazilian Gabriel Machado a revenit la Universitatea Cluj, dupa ce a semnat un contract pe doi ani si cinci luni cu gruparea ardeleana, el precizand ca nu a acceptat oferta pentru bani, informeaza site-ul oficial al clubului.

"Stiam ca Universitatea Cluj isi cauta atacant si am luat legatura cu domnul Florian Walter, care a fost incantat sa auda ca vreau sa pun umarul la salvarea de la retrogradare. Nu am venit pentru bani, cred ca ne ajutam reciproc, eu sa ma fac util echipei in indeplinirea obiectivului, iar clubul chiar sa ma vanda din nou. Avand in vedere ca nu am jucat de mult, «U» Cluj mi-a oferit sansa sa revin in fotbalul mare si sper sa le rasplatesc increderea. Ma identific cu noul proiect de aici si sper sa facem treaba buna impreuna", a spus Machado.

Gabriel Machado, in varsta de 24 de ani, a mai evoluat pentru Juventude, Grasshoppers Zurich, Stade Nyonnais, Universitatea Cluj, Steaua Bucuresti, Rayo Vallecano si Syrianska.

 

Articol recomandat de sport.ro
Reacția uluitoare a rușilor, după ce Anastasia Potapova a ales cetățenia austriacă: ”Ce a câștigat ea pentru noi?”
Reacția uluitoare a rușilor, după ce Anastasia Potapova a ales cetățenia austriacă: ”Ce a câștigat ea pentru noi?”
Citește și...
Bilete de doi lei.
Bilete de doi lei. "U" a stabilit un pret simbolic pentru tichetele de la meciul cu Petrolul

Antrenorul studentilor, Ionel Ganea cere incurajari la meciul cu Petrolul, iar conducerea a stabilit cel mai mic pret pentru un bilet din istoria recenta a Ligii I.

Spectacol in fata nimanui! CSMS Iasi -
Spectacol in fata nimanui! CSMS Iasi - "U" Cluj 4-0

Centralul Cojocaru a eliminat corect cate un fotbalist de la fiecare echipa. Oamenii din al doilea oraa al tarii, dupa Bucuresti, din punct de vedere al numarului de locuitori, nu merita o echipa in Liga I!

Recomandări
ÎCCJ contestă din nou la CCR legea privind pensiile speciale din Justiție: „Discriminează magistrații”
ÎCCJ contestă din nou la CCR legea privind pensiile speciale din Justiție: „Discriminează magistrații”

Înalta Curte de Casație și Justiție (ÎCCJ) a decis, vineri, să sesizeze din nou Curtea Constituțională a României (CCR) în privința legii pensiilor speciale ale magistraților.

Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei
Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei

Energie termică gratis, fluidizarea traficului rutier sau locuințe pentru tineri. ȘtirileProTv.ro vă prezintă cele mai importante promisiuni electorale ale candidaților la alegerile pentru Primăria Capitalei, care sunt organizate în 7 decembrie 2025.

LIVE ACUM. Premierul Ilie Bolojan face declarații de presă: Realimentarea cu apă în Prahova, din această seară
LIVE ACUM. Premierul Ilie Bolojan face declarații de presă: Realimentarea cu apă în Prahova, din această seară

Premierul Ilie Bolojan susține la această oră un briefing de presă la Palatul Victoria.