Angajatorii norvegieni oferteaza somerii din Targu Mures

60577666

Trei firme norvegiene pun la bataie nu mai putin de 39 locuri de munca pentru ingineri, oferite pentru bursa locurilor de munca.

Posturile de ingineri oferite de ingineri le ofera muresenilor castiguri de pana la 60.000 de euro pe an. In functie de experienta si nivel educational, somerii din judetul Mures se pot angaja pe posturi de inginer de productie, inginer proiectant petrol si gaze, arhitect, dar si ca medic veterinar sau translator.

Dupa trimiterea aplicatiilor, persoanele preselectate de catre angajator vor fi contactate de catre acesta si de catre consilierul Eures din judetul de domiciliu pentru a fi invitate la interviu in Romania.

Articol recomandat de sport.ro
„Țineți minte acest nume!” Puștoaica de doar 15 ani din România care i-a impresionat pe cei de la European Athletics
„Țineți minte acest nume!” Puștoaica de doar 15 ani din România care i-a impresionat pe cei de la European Athletics
Citește și...
Clujul gazduieste in acest weekend cea de-a patra editie a Festivalul Transylvania History Days

Centrul pentru Dialog European si Diplomatie Culturala, organizeaza în perioada 18-20 august cea de-a patra editie a festivalului Transylvania History Days, eveniment ce va avea loc pe malul Somesului, la vest de podul Garibaldi.

UBB isi deschide portile pentru viitorii studenti

Universitatea Babes-Bolyai isi va deschide miercuri, 12 iulie 2017, portile pentru absolventii de liceu candidati la statutul de student. admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/taxe_scolarizare/

O noua reprezentatie pe strada Zaracatan: cel mai frumos show de echitatie din Romania se joaca din nou in weekend!

ZARACATAN este un spectacol de echitatie unic in Romania, un show in care artisti de nivel international combina numere de dresaj, gimnastica artistica, acrobatii, sarituri peste obstacole si teatru.

Recomandări
Cine sunt bugetarii care vor primi 2.000 de lei în plus la salariu, după noua lege. Problema apare la sporuri

După o discuție de aproape 2 ore la Palatul Cotroceni, vineri a apărut o nouă variantă a legii salarizării. 

România a cumpărat 12 elicoptere Airbus H225 M Caracal. Ce a mai intrat în achiziția de peste un miliard de euro

România a cumpărat cu peste un miliard de euro 12 elicoptere multi-misiune Airbus H225 M Caracal și 12 radare de supraveghere aeriană. 

Directoarea care făcea ciocolată la serviciu nu a comentat situația, însă colegii i-au sărit în ajutor: E o bucătărie comună

Este scandal cât casa în Ministerul Transporturilor. Directoarea Centrului Național de Calificare și Instruire Feroviară (CENAFER) este acuzată că prepara ciocolată artizanală chiar în sediul instituției, apoi o vindea pe Facebook.