Ambulanta a avut nevoie de ajutorul SMURD-ului, in judetul Bistrita Nasaud

×
Publicitate

 Patru oameni si-au petrecut noaptea in spital, dupa ce salvarea care ii ducea spre casa, dupa sedintele de dializa, s-a rasturnat intr-un santz de pe marginea drumului. Pacientii au ramas blocati in masina si cativa martori i-au eliberat. Victimele au fos

 Accidentul s-a petrecut in satul Herina, pe drumul DN 15 A. Soferul ambulantei private le-a declarat politistilor ca, intr-o curba, i s-ar fi blocat volanul si nu a mai putut controla masina. A lovit un stalp din lemn si a cazut apoi in sant. Medicii smurd le-au acordat primul ajutor pacientilor. Acestia au suferit leziuni usoare, insa erau in stare de soc si au fost transportati la spital.

Soferul de 26 de ani va fi cercetat pentru vatamare corporala din culpa. Politistii de la rutiera vor verifica, de asemenea, si daca ambulanta avea inspectia tehnica la zi.

DN 15 A face legatura intre Bistrita NAsaud si Targu Mures, iar portiunea de drum unde s-a intamplat accidentul este in reabilitare si exista limita de viteza.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Piscina de 2 milioane de euro pentru locuitorii din Alba

 Piscine cu apa sarata si incalzita la standarde occidentale, sunt noua atractie pentru turistii si localnicii din Alba care nu mai trebuie sa strabata sute de km pentru a se racori.

Interventie cu ghinion, pentru un echipaj de la Ambulanta din Cluj

 Medicii goneau cu sirena pornita catre un pacient, cand, intr-o intersectie din centrul orasului, salvarea a fost izbita in lateral de o masina.

Party-uri de senzatie la Cluj. Vezi unde te poti distra in acest weekend

 Nisipul, sezlongurile, rolele si inchisoarea par sa fie cuvinele cheie ale distractiei din acest weekend. Muzica e nelipsita, iar petrecerile tematice fac senzatie.

Recomandări
Angajații din sănătate, consultați în privința noii legi a salarizării. Ilie Bolojan dă asigurări că veniturile nu vor scădea

Federația „Solidaritatea Sanitară” din România (FSSR) a anunțat că a început o consultare națională în rândul angajaților din sănătate privind impactul ultimei forme a proiectului legii salarizării, cea din 20 august 2026.

Ultima săptămână de PNRR. România a primit 13 miliarde de euro și mai are sute de ținte și jaloane de îndeplinit

România intră în ultima săptămână de implementare a PNRR, programul urmând să se încheie oficial la 31 august. Țara noastră are la dispoziție un buget de aproximativ 21 de miliarde de euro, format din granturi și împrumuturi.

Cod galben de caniculă în Capitală și 12 județe sudul țării. Temperaturile ajung la 37 de grade. HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie a emis duminică o atenționare Cod galben de temperaturi deosebit de ridicate, caniculă, disconfort termic, noapte tropicală pentru 12 județe și municipiul București, valabilă până luni la ora 10:00.