Vijeliile au facut deja o victima. A ajuns in spital, dupa ce acoperisul casei s-a prabusit peste ea

×
Publicitate

O femeie de 64 de ani din Timis a ajuns la spital dupa ce acoperisul casei in care locuieste s-a prabusit peste ea. Din fericire, femeia a scapat cu viata insa acoperisul a fost distrus in totalitate.

Casa in care locuieste femeia impreuna cu sotul ei este foarte veche. Asa ca la fiecare ploaie mai puternica locuinta se umplea cu apa. Asa s-a intamplat si joi, iar femeia a urcat in pod, sa incerce sa mai astupe din crapaturi. Insa acoperisul s-a prabusit peste ea.

Femeia de 64 de ani a ajuns la Spitalul Judetean Timisoara, cu rani la cap. Medicii spun ca acestea nu ii pun viata in pericol, dar vor s-o tina internata cateva zile, sub supraveghere. Cand va iesi din spital, va trebui sa-si gaseasca o locuinta, unde sa stea cu sotul ei pana cand va fi reparat acoperisul.

Mai grav, s-ar putea ca locuinta sa trebuiasca refacuta cu totul, pentru ca unii dintre cei care au acoperit-o temporar cu prelate spun ca este prea veche si subreda ca sa mai reziste.

Articol recomandat de sport.ro
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Citește și...
Un tânăr din Vrancea, reținut pentru înșelăciuni cu transporturi internaționale fictive. A încasat bani în avans

Un tânăr de 24 de ani, din judeţul Vrancea, a fost reţinut de poliţiştii din Sălaj, fiind cercetat pentru înşelăciune în formă continuată, după ce ar fi încasat bani în avans pentru servicii de transport internaţional pe care nu le-ar fi prestat.

Trump bate moneda. La propriu: SUA lansează un dolar cu portretul președintelui

Portretul președintelui Donald Trump va fi imprimat pe o monedă comemorativă de 1 dolar, emisă cu ocazia aniversării a 250 de ani de la fondarea Statelor Unite, a anunțat secretarul Trezoreriei, Scott Bessent.

Dragoș Pîslaru n-a gustat ironia DIICOT la adresa lui: „Când este vorba de oameni vulnerabili nu este deloc de glumă”

Ministrul interimar al Muncii, Dragoș Pîslaru, a răspuns ironiei DIICOT cu privire la demiterea șefei ANPDPD, pentru că nu l-ar fi informat dinainte despre acțiunea procurorilor la azilele ilegale din Bihor.

Recomandări
Cod galben de caniculă în România. Temperaturi de 37 de grade. Cum va fi vremea în Capitală | HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o informare meteorologică valabilă în perioada 16 iulie, ora 12:00 – 18 iulie, ora 22:00, prin care anunță extinderea și intensificarea unui val de căldură în mare parte din România. 

Un nou record. România, condusă de un Guvern demis de 72 de zile. Bolojan, cel mai longeviv premier interimar de la Revoluție

Interimatul lui Ilie Bolojan la Palatul Victoria este, de pe 16 iulie, cel mai lung din perioada postdecembristă. Cabinetul rămas cu atribuții limitate după moțiunea de cenzură din 5 mai 2026 a depășit precedentul de 71 de zile al lui Emil Boc în 2009.

Cum funcționează sistemele de monitorizare a șoferului, care devin obligatorii. Nu stochează imaginile

Începând de luna aceasta, toate mașinile care se vând în Uniunea Europeană trebuie să aibă un sistem dedicat pentru monitorizarea șoferului.