VIDEO. Angajata unei săli de jocuri din Timișoara, bătută și jefuită de un client nervos

62108812
Tion

Un bărbat de 47 de ani din Timișoara a jefuit sâmbătă seară o sală de jocuri, situată în cartierul în care locuia.

Individul s-a dus cu puțin timp înainte de închidere, a bătut-o pe angajata aflată înăuntru și închis-o într-o încăpere.

Casa de marcat era goală, dar a găsit în scurt timp încasările, de aproape 20.000 de lei, în camera în care era femeia.

Polițiștii l-au prins pe suspect în câteva ore și au aflat că are o condamnare, în primă instanță, pentru furt calificat.

Surse din anchetă spun că bărbatul mirosea puternic a băutură atunci când a fost prins și dus la poliție.

 

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Vinicius Jr. și-a făcut operație estetică! Starul lui Real Madrid este de nerecunoscut
Vinicius Jr. și-a făcut operație estetică! Starul lui Real Madrid este de nerecunoscut
Citește și...
Ce producea acasă un tânăr din București. Vindea recolta cu 10 lei gramul | GALERIE FOTO

Cinci persoane sunt cercetate de poliţiştii din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Ploieşti, împreună cu procurorii DIICOT Ploieşti, într-un dosar de trafic de droguri de risc şi mare risc.

Consiliul Europei cere Guvernului măsuri mai dure împotriva azilelor ilegale din România. Avertisment după cazul Dumbrava

Comisarul pentru Drepturile Omului al Consiliului Europei cere României să înăsprească măsurile împotriva căminelor ilegale, invocând cazul azilelor ilegale de la Dumbrava, și solicită o mai bună protecție a drepturilor bătrânilor.

ANIMAȚIE. Cum a fost ucis pasagerul pe Valea Oltului de un bolovan care a căzut cu 80 de km/h de pe versant

Incident tragic pe Valea Oltului. Un bărbat de 71 de ani a murit după ce un bolovan, desprins de pe munte, a căzut pe mașina în care se afla. 

Recomandări
Reforma în administrație bate pasul pe loc. Ce s-a întâmplat cu posturile și angajații care ar fi trebuit să dispară

Reforma administrației publice menită să reorganizeze și să eficientizeze sistemul bugetar pare că bate pasul pe loc. Asta arată un studiu făcut cu peste 2.000 de angajați care muncesc în mai multe domenii de activitate, toți plătiți din bugetul de stat.

ANIMAȚIE. Scenariul catastrofal luat în calcul dacă explodează petrolierul cu propan de lângă Sfântu Gheorghe. Ce ar urma

Este alertă pe Marea Neagră, în apropiere de Sfântu Gheorghe. Un petrolier încărcat cu aproape 3.800 de tone de propan, arde, după ce, potrivit echipajului, ar fi fost lovit de trei drone, în timpul nopții. 

STENOGRAME din ședința PNL în care șase șefi de filiale au fost demiși. Veștea: „Să facem alegeri libere și să vedem”

PNL a pierdut definitiv, primul apel în disputa cu tabăra Veștea – Thuma. Curtea de Apel București a decis că rămâne suspendat actul prin care a fost convocat Congresul Extraordinar în cadrul căruia Ilie Bolojan a fost reales în fruntea partidului.