Sfârșitul cumplit al unui bărbat din Tulcea, întins la pământ, pe o proprietate privată

62532525
Pro TV

Poliţiştii din Tulcea au deschis o anchetă, după ce un bărbat care se afla întins pe pământ, pe o proprietate privată, a fost călcat de o maşină, iar în urma evenimentului a murit.

Reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Tulcea au anunţat că poliţiştii fac cercetări pentru comiterea infracţiunii de ucidere din culpă. Ei au identificat un bărbat de 56 de ani, din localitatea Revărsarea, care era decedat pe un drum de pământ, de pe o proprietate privată.

"De asemenea, din primele verificări efectuate de poliţiştii ajunşi la faţa locului, a reieşit faptul că în seara anterioară, la data de 20 aprilie 2025, în timp ce bărbatul de 56 de ani se afla întins la sol (în zona menţionată anterior), acesta ar fi fost lovit de un autovehicul care ar fi trecut peste el, condus de un bărbat, din localitatea Revărsarea", au transmis reprezentanţii IPJ Tulcea.

Şoferul a fost testat de poliţişti cu aparatul etilotest, rezultând o concentraţie alcoolica de 0,10 miligrame/litru alcool pur în aerul expirat.

El a fost dus la o unitate medicală, în vederea recoltării de mostre biologice de sânge, pentru stabilirea alcoolemiei.

Poliţiştii continuă cercetările pentru a stabili de ce bărbatul era întins pe pământ şi cum s-a produs incidentul.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Lovitură pentru Cristi Chivu: Inter Milano vrea alt antrenor! ”L-au contactat deja”
NEWS ALERT Lovitură pentru Cristi Chivu: Inter Milano vrea alt antrenor! ”L-au contactat deja”
Citește și...
Reduceri de posturi la Primăria Sectorului 6. Cheltuielile de personal vor fi diminuate cu peste 14 milioane de lei

Un proiect de hotărâre privind diminuarea cheltuielilor de personal, în 2026, cu peste 14 milioane de lei, prin modalități prevăzute de Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 7/2026 a fost adoptat de Consiliul Local Sector 6 în ședința de marți.

Proprietarii imobilelor cu „bulină roșie”, obligați să le consolideze în cel mult doi ani. Ce prevede un proiect PSD

Proprietarii clădirilor în pericol să cadă la primul cutremur mare ar putea fi amendați cu până la 20.000 de lei dacă nu încep lucrările de expertizare și consolidare în cel mult doi ani de la încadrarea imobilului într-o clasă de risc. 

Unde va fi construit cel mai lung tunel feroviar din România. Va avea aproape 10 kilometri

Cel mai lung tunel feroviar din România de aproape 10 kilometri va fi construit la Predeal. Turiștii își vor scurta altfel călătoria cu trenul, iar mărfurile grele vor putea urca mai ușor pe acolo.

Recomandări
Specialiștii români au dat verdictul după ce au analizat artefactele recuperate în Țările de Jos. Când vor reveni în România

Procesul celor trei olandezi suspectați că au furat Coiful de aur de la Coțofenești și brățările dacice a început în Țările de Jos. Noi imagini înregistrate de camerele de supraveghere arată că hoții ar fi stat în muzeu mai puțin de un minut. 

Surse: PSD vrea să îi dea ultimatum lui Ilie Bolojan: demisia până în 23 aprilie. Premierul a mers să discute cu Nicușor Dan

Președintele Nicușor Dan a discutat miercuri cu premierul Ilie Bolojan la Palatul Cotroceni, timp de două ore, potrivit unor surse oficiale.

„Grădinița groazei” din Craiova aparține de Mitropolia Olteniei. „Educatoarea îi punea să se bată între ei”

Este anchetă la o grădiniță din Craiova, după ce mai mulți părinți au depus plângeri pe numele unei educatoare în vârstă de 27 de ani.