Un barbat din Bistrita si-a ucis sotia si pe barbatul cu care a prins-o in pat. "O ameninta de mult"

×
Publicitate

Dublu asasinat infricosator in Bistrita-Nasaud: un tanar innebunit de imaginea iubitei pe care a prins-o in pat cu alt barbat a facut varsare de sange, cum amenintase de cand avea doar banuieli.

Si-a ucis intai rivalul, apoi a fugarit-o pe ea pana in casa unor vecini, unde incerca sa gaseasca adapost. Amenintati de individul furibund, oamenii au privit cum moare si femeia. Dupa toate aceste scene, ucigasul a disparut pe un scuter. Pana acum, politia a gasit doar vehiculul abandonat.

Era ora 6 in zori cand autoritatile au fost alertate ca in localitatea Sanmihaiu de Campie, un individ inarmat cu un topor si un cutit a atacat doua persoane.

Ajungi de urgenta, medicii de pe ambulanta si-au dat seama ca nu pot ajuta. Au gasit doua victime - o femeie de 27 de ani si un barbat cu un an mai mic.

dublu asasinat Bistrita

Cei doi nu erau impreuna de foarte mult timp. Se iubeau in secret, caci femeia locuia cu alt barbat, cu care avea si un baietel de doi ani.

Tatal copilului ei este si principalul suspect in acest caz infiorator.

Omul lucra in constructii si pleca de acasa cu zilele. In lipsa lui, spun cunoscutii, femeia il trada.

Orbit de furie cand a vazut-o pe mama copilului in bratele altuia, barbatul i-a atacat pe cei doi cu un cutit si un topor. Pe ea a lovit-o in spate, dar a reusit sa fuga. El insa nu a mai scapat.

Sangerand, femeia s-a refugiat in casa unor vecini. A urmarit-o insa pana acolo.

"Noi am fugit afara, ne-a spart usa si a intrat peste noi. Am aruncat telefonul ca a zis ca ne omoara cu toporul. Un om nebun, stai in calea lui daca poti, eu nu am putut sa o salvez, nu am putut face nimic pentru ea", povesteste o martora.

Dupa ce si-a ucis si iubita, barbatul s-a urcat pe un scuter si s-a facut nevazut.

Oamenii povestesc ca intre cei doi au mai avut loc discutii aprinse pe tema infidelitatii femeii.

"A mai amenintat-o ca daca o prinde o rezolva", poveste sora barbatului ucis.

Criminalistii au cercetat locul asasinatului mai bine de 6 ore, in cautare de probe. In paralel, mai multe echipaje de politie au organizat filtre, in incercarea de a pune mana cat mai repede pe ucigas.

asasinat Bistrita

Criminalistii au cercetat locul asasinatului mai bine de 6 ore, in cautare de probe. In paralel, mai multe echipaje de politie au organizat filtre, in incercarea de a pune mana cat mai repede pe ucigas.

In momentul crimei, copilul celor doi se afla la bunica sa, careia i-a fost incredintat de autoritati din cauza unor probleme medicale ale mamei.

Articol recomandat de sport.ro
Italia, împinsă la Cupa Mondială datorită clasamentului? Varianta apărută și ce spune regulamentul FIFA
Italia, împinsă la Cupa Mondială datorită clasamentului? Varianta apărută și ce spune regulamentul FIFA
Citește și...
Ciprian Ciucu, despre taxele pe parcare: „Dacă vreţi primari care să 'vă cumpere' cu gratuităţi populiste, aţi votat greşit”

Primarul general al Capitalei, Ciprian Ciucu, nu susţine menţinerea gratuităţii pentru parcarea maşinilor electrice, măsură propusă de grupul USR din Consiliul General.

Un seif cu 26.000 de lire sterline şi 20.000 de lei a fost furat dintr-o locuinţă din Timiş și abandonat pe câmp

Poliţiştii din judeţul Timiş au deschis o anchetă, miercuri, după ce au fost sesizaţi că, pe un drum agricol, a fost găsit un seif metalic, cu urme de forţare. 

Şedinţă CGMB: Reorganizarea Primăriei şi eliminarea parcării gratuite pentru maşini electrice şi hibride, pe ordinea de zi

Abrogarea parcării gratuite pentru autoturismele electrice şi hibride, alături de reorganizarea aparatului de specialitate al primarului general, se numără printre proiectele ce vor fi dezbătute în şedinţa de joi a Consiliului General al Capitalei.

Recomandări
Donald Trump s-a adresat naţiunii. Războiul este o „investiţie reală” pentru generaţiile viitoare. Niciun cuvânt despre NATO

Preşedintele american, Donald Trump, a afirmat miercuri seară că Statele Unite sunt o forţă militară de neoprit, adăugând că războiul este "o investiţie reală" pentru copiii americani şi generaţiile viitoare, scriu AFP şi Reuters.

Misiunea Artemis 2 a NASA, primul zbor cu echipaj uman în jurul Lunii în peste 50 de ani, a fost lansată cu succes. VIDEO

Pentru prima dată după mai bine de 5 decenii, NASA a trimis oameni într-o călătorie în jurul Lunii. De la centrul spațial din Florida, misiunea Artemis 2 a fost lansată cu succes. 

Guvernul a găsit o soluție să nu taie acciza la motorină: benzinăriile să compenseze „voluntar” prețurile cu 25 de bani

S-a ieftinit motorina la unele benzinării, cu 40 de bani, după ce miercuri a intrat în vigoare primul set de măsuri de pe piața carburanților.