Un adolescent din Bistrița s-a împușcat cu arma de vânătoare a tatălui. A vrut să se sinucidă

62252699
StirilePROTV

Un tânăr de 17 ani din comuna bistriţeană Rodna a fost preluat, duminică dimineaţa, de un elicopter SMURD, după ce s-a împuşcat cu o armă de vânătoare.

La faţa locului s-a deplasat un echipaj al Ambulanţei, care l-a găsit pe tânăr conştient, cooperant, cu plagă la nivelul toracelui şi al abdomenului, potrivit datelor comunicate de către managerul Serviciului de Ambulanţă Judeţean Bistriţa-Năsăud, Annabella Muzsi.

Băiatul a sunat chiar el la 112 pentru a cere ajutor.

În sprijin a fost chemat un elicopter SMURD, care l-a preluat pe adolescent pentru a-l transfera către o clinică de specialitate din Târgu-Mureş.

Poliţiştii au deschis o anchetă pentru a stabili cum s-a întâmplat incidentul, în cadrul unui dosar penal pentru vătămare corporală din culpă şi nerespectarea regimului armelor.

Din primele informaţii, se pare băiatul ar fi încercat să se sinucidă, folosind arma de vânătoare a tatălui său pe care acesta din urmă o deţine legal.

Articol recomandat de sport.ro
La 42 de ani, frumoasa Ada Nechita a spus-o direct: "Nu sunt departe de handbal" | FOTO
La 42 de ani, frumoasa Ada Nechita a spus-o direct: "Nu sunt departe de handbal" | FOTO
Citește și...
Minune în seara de Înviere. Un copil de 6 ani, salvat de polițiști după ce a fost văzut pe pervazul ferestrei, în Vâlcea

Polițiștii rutieri din Râmnicu Vâlcea au salvat sâmbătă seară un copil de 6 ani care se afla nesupravegheat pe marginea unei ferestre la etajul I al unui bloc, anunță IPJ Vâlcea.

Vacanță atipică de Paște. Pârtiile încă sunt deschise la cota 2000. „Condiții impecabile”

Ouă roșii pe zăpadă imaculată - la asta au poftit romanii horârăţi să stea câteva zile la munte. 

Românii au umplut stațiunile din Bulgaria, de Paște. „În România nu găsești așa ceva”

Peste 25.000 de români au bătut drumul până în Bulgaria pentru mirosul de mare și mesele pline. Spun că acolo găsesc prețuri și servicii mai bune decât în țară.

Recomandări
Sfânta Lumină a ajuns în România, cu o cursă specială. Va fi distribuită în toată țara până la Înviere

După cel mai lung şi mai aspru dintre posturi, s-a împlinit şi anul acesta una dintre marile minuni ale ortodoxiei. Lumina atât de aşteptată de credincioşi s-a pogorât în Sfântul Mormânt şi a ajuns şi în ţara noastră cu o cursă specială, de la Ierusalim.

Negocierile de pace între SUA și Iran s-ar putea prelungi. Prima etapă s-a încheiat, continuă discuțiile între experți

Negocierile între SUA și Iran de la Islamabad, primele față în față, de la izbucnirea revoluției islamice, din 1979, ar putea continua până târziu în noapte și chiar să se prelungească și duminică, a declarat o sursă pakistaneză pentru CNN.

Românii au umplut stațiunile din Bulgaria, de Paște. „În România nu găsești așa ceva”

Peste 25.000 de români au bătut drumul până în Bulgaria pentru mirosul de mare și mesele pline. Spun că acolo găsesc prețuri și servicii mai bune decât în țară.