Impact cu masina politiei. Soferul vinovat are 85 de ani

×
Publicitate

Un sofer de 85 de ani din Cluj a ignorat semnalele sonore emise de o masina a unui echipaj aflat in misiune, iar consecinta a fost o coliziune puternica, in urma careia atat el, cat si unul dintre agenti au ajuns in stare grava la spital.

Barbatul de 85 de ani se indrepta catre un supermarket de la marginea orasului. A virat brusc la stanga, fara sa tina cont de masina de politie care venea din fata cu viteza si girofarele pornite.

Oamenii legii nu au mai putut evita impactul, iar autoturismul condus de batran a fost proiectat la cativa metri distanta. In cealalta masina se aflau doi politisti, iar cel din dreapta a fost ranit la cap si transportat de urgenta la spital. La fel si batranul, care are insa rani mai usoare. Cand va fi externat, va fi cercetat pentru neacordare de prioritate si vatamare corporala. In plus, e putin probabil sa mai fie lasat vreodata sa conduca, avand in vedere varsta lui inaintata.

Fostul sef al Serviciului Arme Dolj si-a impuscat familia, apoi s-a sinucis

Grav accident in Bistrita: doi tineri au ajuns la spital

O gravida si mama ei, ranite intr-un accident cu o salvare
 

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Fostul sef al Serviciului Arme Dolj si-a executat familia, apoi s-a sinucis

UPDATE: Ipoteza premeditarii prinde tot mai tare contur in socantul caz de la Craiova. Acolo, fostul sef al Serviciului Arme si Munitii-Dolj si-a impuscat sotia, fiica si apoi s-a sinucis.

A "decolat" cu masina de pe sosea. A aterizat dupa 25 de metri, pe un camp

Nici in filme nu vezi adesea cascadorii prin care au trecut, fara voie, o soferita din Braila si mama ei. Au zburat cativa metri in aer, razant pe langa niste fire electrice, iar masina s-a facut praf cand a aterizat pe roti.

Descinderi de proportii in casele unor proxeneti care exploatau minore

Bani, telefoane si cateva unitati de calculator sunt probele pe care mascatii le-au ridicat din casele unor interlopi din Dorohoi. Toate vor completa un dosar la care procurorii DIICOT lucrau si in care acuzatii grave ii vizeaza pe suspecti.

Recomandări
Datoria publică a României, în creștere constantă. Suntem la 61,4% din PIB. Instrumentele de finanțare a deficitului bugetar

În luna mai 2026, datoria publică a României a depășit pragul de 1.194 de miliarde de lei, ceea ce reprezintă 61,4% din produsul intern brut, potrivit datelor publicate de Ministerul Finanțelor.

Angajații din sănătate, consultați în privința noii legi a salarizării. Ilie Bolojan dă asigurări că veniturile nu vor scădea

Federația „Solidaritatea Sanitară” din România (FSSR) a anunțat că a început o consultare națională în rândul angajaților din sănătate privind impactul ultimei forme a proiectului legii salarizării, cea din 20 august 2026.

Cod galben de caniculă în Capitală și 12 județe sudul țării. Temperaturile ajung la 37 de grade. HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie a emis duminică o atenționare Cod galben de temperaturi deosebit de ridicate, caniculă, disconfort termic, noapte tropicală pentru 12 județe și municipiul București, valabilă până luni la ora 10:00.