Doi copii de 8 și 9 ani au plecat de acasă și nu s-au mai întors. Cine a sunat la 112

62539227

Doi copii de 8 şi 9 ani, din localitatea dâmboviţeană Cojasca, au fost daţi dispăruţi şi sunt căutaţi, după ce au plecat de acasă, informează IPJ Dâmboviţa.

"La data de 28 aprilie a.c., poliţiştii din cadrul Secţiei Nr. 3 Poliţie Rurală Butimanu au fost sesizaţi de către o femeie, de 30 de ani, din comuna Cojasca, cu privire la faptul că minorii Nastasia Marian Daniel, în vârstă de 9 ani, şi Ghiţă Nicolas, în vârstă de 8 ani, au părăsit domiciliul pe parcursul zilei de astăzi şi nu au mai revenit. Poliţiştii efectuează cercetări în vederea identificării acestora", precizează IPJ Dâmboviţa.

La momentul plecării, Nastasia Marian Daniel era îmbrăcat cu pantaloni de culoare neagră, bluză de trening de culoare neagră şi era încălţat cu încălţăminte de culoare albastră şi şosete roz. Semnalmente: înălţime 1,00 m, 40 de kilograme, ochi căprui, păr brunet.

Ghiţă Nicolas era îmbrăcat cu pantaloni de culoare neagră, bluză de culoare mov şi era încălţat cu pantofi sport de culoare albă. Semnalmente: înălţime 1,10 m, 45 de kilograme, ochi căprui, păr brunet.

Copil disparut 2

Persoanele care deţin informaţii în vederea identificării celor doi copii sunt rugate să apeleze numărul unic de urgenţă 112 sau să anunţe cea mai apropiată unitate de poliţie.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Se închide unul dintre cele mai mari hipermarketuri din România. Care este motivul

Retailerul francez Carrefour închide unul dintre cele mai mari hipermarketuri din România, cel din mall-ul Sun Plaza.

Alertă la un liceu din Sibiu. 20 de elevi au prezentat același simptom. Cinci dintre ei sunt la urgențe

Două echipaje SMURD, o autospecială de stingere și o autospecială CBRN au intervenit la Colegiul Național Brukenthal din municipiul Sibiu, în urma unui apel la 112 prin care s-a semnalat faptul că cinci elevi acuză mâncărimi la nivelul feței.

Se ia curentul în următoarele 4 zile în București și două județe. Zonele și intervalele orare când vor fi întreruperi

Rețele Electrice Muntenia a anunțat noi întreruperi programate de curent în București, Ilfov și Giurgiu, în perioada 29 aprilie – 2 mai 2025.

Recomandări
Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Comenzile din China s-au prăbușit după noile taxe. În România, numărul coletelor din afara UE a scăzut chiar și cu 50%

La aproape două luni de la intrarea în vigoare a taxei europene pentru comenzile din afara Uniunii Europene, numărul coletelor venite din China a scăzut chiar și cu 50%.