Bărbat ucis de o mașină și abandonat în mijlocul drumului, lângă Deva

62019751
Pro TV

Poliţia face cercetări pentru stabilirea împrejurărilor în care un bărbat de 62 de ani, din Mureş, ar fi fost accidentat mortal în nopţea de sâmbătă spre duminică, iar corpul victimei a fost abandonat pe marginea DN7, la intrare în Deva.

 

Trupul bărbatului a fost observat de şoferul unui camion TIR, care a anunţat poliţia, la faţa locului deplasându-se imediat şi un echipaj cu medic al Ambulanţei Deva.

"Echipajul cu medic sosit la faţa locului a constatat decesul victimei. Aceasta prezenta multiple traumatisme, dintre care unele incompatibile cu viaţa", a informat duminică purtătorul de cuvânt al Serviciului de Ambulanţă Judeţean (SAJ) Hunedoara, dr. Călin Dumitrescu.

Corpul bărbatului, care, potrivit documentelor de identitate, aparţine unui bărbat de 62 de ani, din judeţul Mureş, a fost ridicat de reprezentanţii Serviciului Judeţean de Medicină Legală Hunedoara în vederea efectuării necropsiei şi stabilirii cauzei decesului.

"În cauză, poliţiştii au întocmit un dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de ucidere din culpă, cercetările urmând să stabilească circumstanţele producerii evenimentului şi identitatea prezumtivului autor", a menţionat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Hunedoara, Bogdan Niţu.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

 Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Scene incredibile! Au dat foc stadionului și a urmat haosul: ”Nu cumpărați bilete la ei”
Scene incredibile! Au dat foc stadionului și a urmat haosul: ”Nu cumpărați bilete la ei”
Citește și...
Cum arată Castelul Corvinilor după ce a fost restaurat. „Imposibilul este, totuşi, posibil”. GALERIE FOTO

Lucrările de restaurare a Castelului Corvinilor din municipiul Hunedoara se vor încheia până la data de 31 august, operaţiunile fiind realizate în urma a două proiecte cu finanţare nerambursabilă, în valoare totală de 11,6 milioane de euro.

Aparatele folosite zilnic de români care le încarcă factura la curent. Mulți nu își dau seama cât de mult consumă

Facturile tot mai mari la energie îi determină pe mulți români să caute soluții prin care să reducă consumul de electricitate, fără să renunțe la aparatele care le fac viața mai confortabilă.

Oradea anunță măsuri de economisire a energiei. Iluminatul stradal va fi aprins cu o oră mai târziu

Primăria Oradea anunţă că ia măsuri pentru reducerea consumului de energie, astfel că iluminatul public va fi aprins cu o oră mai târziu. De asemenea, municipiul va contribui şi prin creşterea producţiei locale de energie electrică.

Recomandări
Guvernul, plan de rezervă în plină criză energetică. Ce va face dacă marile companii și populația nu vor reduce consumul

În plină criză energetică autoritățile cer măsuri radicale. Oficialii s-au întâlnit cu reprezentanții marilor companii consumatoare de curent și le-au cerut să reducă voluntar consumul.

ANIMAȚIE GRAFICĂ. De ce seacă Dunărea Veche. Cum preia Brațul Bala 85% din debitul fluviului

Operațiune fără precedent pe Dunăre, după ce debitul fluviului a scăzut la valori istorice și a contribuit la agravarea crizei energetice. Militarii au detonat una dintre stâncile care împiedică o cantitate mare de apă să ajungă spre Cernavodă.

Zelenski: „Ucraina va depune eforturi pentru a pune capăt războiului pornit de Rusia înainte de venirea iernii”

Președintele ucrainean Volodimir Zelenski a declarat că Ucraina va încerca să forțeze Rusia să accepte pacea înainte de venirea iernii, prin presiuni diplomatice, sancțiuni și acțiuni militare. El a avertizat însă că acest obiectiv nu poate fi garantat.