Accident pe DN 1. Un șofer a intrat într-un stâlp care a căzut și a lovit un pieton

62398293
Shutterstock

Un accident rutier a avut loc duminică, pe DN 1, în localitatea Ciolpani din judeţul Ilfov. Șoferul unui autoturism a pierdut controlul direcţiei şi a intrat în coliziune cu un stâlp, care a căzut pe carosabil, unde a lovit un pieton.

Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe DN 1, în localitatea Ciolpani, judeţul Ilfov, conducătorul unui autoturism a pierdut controlul direcţiei şi a intrat în coliziune un stâlp, care a căzut pe carosabil, unde a lovit un pieton.

Pietonul a fost rănit, urmând a fi evaluat medical, a transmis Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române.

Circulaţia rutieră este restricţionată pe sensul de mers către Bucureşti, desfăşurându-se pe un singur fir, alternativ, prin dirijarea poliţiştilor, valorile de trafic fiind în creştere.

Se estimează reluarea normală a circulaţiei în 45-60 de minute.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
Românii se felicită că pot intra în UE ca europenii din țările civilizate, deocamdată ... doar aerian și maritim: ”Minunat!”

În aplauze, cu banere și baloane, aeroporturile din întreaga țară i-au primit la miezul nopții pe primii pasageri care au călătorit în spațiul Schengen. România a intrat în zona de liberă circulație, deocamdată doar cu granițele aeriene și maritime.  

Ce a pățit un copil de 13 ani din Huși care a sunat la 112 să anunțe că este sechestrat

Poliţiştii efectuează cercetări în cazul unui minor în vârstă de 13 ani, din municipiul Huşi, care a alertat autorităţile anunţând că a fost sechestrat, apelul dovedindu-se ulterior fals.

Un șofer beat a fost reţinut după ce a intrat cu mașina în terasa unui bar din Satu Mare. Ce alcoolemie avea | FOTO & VIDEO

Un bărbat aflat sub influenţa alcoolului a fost reţinut, duminică, după ce a intrat cu maşina în terasa unui bar din municipiul Satu Mare, informează Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ).

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.