Tragedie într-o pădure din Prahova. Un muncitor a fost strivit de un copac proaspăt tăiat

×
Publicitate

Un accident tragic s-a petrecut într-o pădure din Prahova, la Crasna, în apropiere de localitatea Izvoarele.

Un bărbat în vârstă de 48 de ani, muncitor într-o exploatație forestieră, a fost strivit de un copac proaspăt tăiat.

Accidentul s-a petrecut într-o zonă greu accesibilă, astfel că echipajele de urgență au mers mai bine de doi kilometri pe jos pentru pentru a-i acorda primul ajutor.

L-au găsit inconștient, iar manevrele de resuscitare efectuate au rămas din păcate fără rezultat.

Poliţiștii urmează să stabilească ce s-a întâmplat mai exact în pădure, dacă arborele a fost tăiat chiar de victimă sau de către unul dintre colegi.

Anchetatorii au întocmit un dosar penal pentru ucidere din culpă și neluarea și nerespectarea măsurilor legale de securitate în muncă.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Dacia domină Europa! Cel mai bine vândut model în prima jumătate a anului 2026
FOTO | Dacia domină Europa! Cel mai bine vândut model în prima jumătate a anului 2026
Citește și...
Bărbatul din Galați care ținea de două săptămâni în casă cadavrul iubitei sale a fost arestat. Ar fi ucis-o în bătaie

Bărbatul de 40 de ani din Galați, care ținea de două săptămâni în casă trupul neînsuflețit al partenerei sale, a fost arestat. Procurorii au ajuns la concluzia că el ar fi cel care a ucis-o în bătaie pe femeia de 59 de ani.

O femeie din Prahova a fost amenințată cu moartea de soț. Bărbatul a fost reținut după ce a încălcat ordinul de protecție

Un bărbat de 58 de ani din Sângeru, județul Prahova, a fost reținut de polițiști după ce, aparent fără motiv, și-ar fi luat soția la bătaie. 

Avocat din Iași, condamnat la 9 ani și 2 luni de închisoare după ce și-a bătut cu bestialitate fosta parteneră

Aproape 10 ani de închisoare, cu executare. Atât a primit un avocat din Iași, în vârstă de 54 de ani, care și-a bătut cu bestialitate o fostă parteneră.

Recomandări
Ilie Bolojan: Noua lege a salarizării nu va fi gata până la 1 august

Ilie Bolojan a declarat că, în condițiile actuale, legea salarizării nu va putea fi votată în următoarea sesiune parlamentară extraordinară și că proiectul ar putea fi gata la începutul lunii august.

Criză de personal în spitale. Guvernul a deblocat doar 22 de posturi din cele 7.600 cerute de Ministerul Sănătății

Ministerul Sănătății a cerut deblocarea a peste 7.000 de posturi în spitalele din toată țara, însă Guvernul a aprobat, deocamdată, doar 22.

FCSB - FK Auda, LIVE pe PRO TV și pe VOYO, de la ora 20:45, în Conference League. Adversarii posibili din următorul tur

FCSB debutează în noul sezon din Conference League joi seară, contra formației letone FK Auda. Meciul se dispută pe stadionul Ghencea și va fi transmis în direct la PRO TV și pe VOYO.