Suparat ca sotia vrea divortul, un barbat din Cluj a lovit-o cu masina, apoi s-a sinucis. Cei doi aveau o fetita de 10 ani

×
Publicitate

Tragedie intr-o familie din Cluj. Un barbat de 42 de ani si-a pierdut mintile cand a aflat ca sotia vrea sa divorteze.

Cu o furie inexplicabila, a trecut cu masina peste femeie, dupa care si-a pus capat zilelor. Grav ranita, femeia se lupta sa traiasca si este internata la Spitalul din Cluj.

Cei doi soti erau casatoriti de 15 ani si aveau impreuna o fata de 10 ani. In urma cu 3 luni, s-au despartit, iar femeia a luat fetita si s-au mutat in alta parte, urmand sa divorteze.

Prietenul barbatului: "Stiu ca intai au fost despartiti, pentru ca l-a inselat pe el si n-a mai suportat, a vrut sa se sinucida. Era foarte trist in fiecare zi cand il vedeam, nu vorbea nimic si era foarte trist."

Se pare ca cel mai tare il durea departarea de fetita lui. Vineri seara, a asteptat-o pe cea care inca ii era sotie sa iasa de la serviciu. A intrat cu masina pe trotuar, a lovit-o si a fugit. La cateva sute de metri la iesirea din localitate, barbatul a intrat pe contrasens si s-a izbit puternic de un zid. In urma impactului, femeia a suferit fracturi la ambele picioare si a fost dusa de Urgenta la Spitalul judetean din Cluj.

Tragedie Cluj

Vecina: "Ea venea de la serviciu si el a urmarit-o cu masina si a dat in ea si el a mers mai departe si s-a dus acolo intr-o teava de gaz."

Sotul nu a supravietuit accidentului. Cei care-l cunosc sunt ingroziti si spun ca nu era un barbat violent.

Vecin: "Eu l-am stiut un om calm si un om bland si nu m-am asteptat la cee ace a facut el. Fetita aceea, Dumnezeu sa aiba grija de ea ca stiti cum e fetita aceea, ramane in doliu pana la urma."

Politistii au inceput o ancheta. Fetita celor doi soti va ramane o perioada in grija rudelor.
 

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Talharii care au jefuit si batut crunt 6 femei, in Botosani, au fost arestati. Detaliile socante dezvaluite de anchetatori

Cei trei talhari care au semanat teroare in Botosani au fost arestati sambata seara. Sunt acuzati ca au atacat si talharit sase femei.

Accident mortal surprins in Prahova. Un barbat a murit nevinovat, dupa ce a fost spulberat de un sofer intrat pe contrasens

Scene dure au fost surprinse pe drumul national 1B, in judetul Prahova, de o camera montata la bordul unui autoturism.

Doi frati irakieni au povestit cum le-au fost taiate mainile de catre ISIS. VIDEO

Doi frati au povestit despre momentele terifiante prin care au trecut atunci cand membrii gruparii teroriste ISIS le-au amputat cate-o mana la fiecare, drept pedeapsa.

Recomandări
Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.