Pedeapsa primită de un român din Italia care şi-a măcelărit iubita. A chinuit-o 4 ore

61987933
iStock

Sentinţă finală în cazul unei crime oribile comise de un român în localitatea Massafra din regiunea italiană Taranto.

Crima a avut loc pe 10 iulie 2017, când românul s-a întors pe neaşteptate din ţară în Italia. A găsit uşa apartamentului din Massafra încuiată, aşa că a spart-o folosind o antenă de satelit pe care o adusese din România.

Când a reuşit să intre, şi-a găsit iubita, în pat cu un contaţional. A început să-i lovească pe cei doi cu antena. I-a torturat aproape 4 ore, apoi a fugit. Femeia, tot româncă, în vârstă de 46 de ani, a murit, în vreme ce băărbatul cu care era în pat a scăpat, dar nu a depus plângere la poliţie.

Cadavrul româncei a fost găsit abia 4 zile mai târziu. Când a primit vestea, ucigaşul s-a prezentat la poliţie, dar a declarat că i-a dat doar câteva palme femeii. Între timp, carabinierii l-au găsit şi pe celălalt bărbat şi, după ce au discutat cu el, l-au arestat pe român.

Potrivit Il Tarantino, ucigaşul a fost condamnat abia acum la 30 de ani de închisoare şi va trebui s-ă-i plătească fiicei victimei sale daune de 175.000 de euro.

 

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
O adolescentă a murit după ce a fost incendiată de un taximetrist

O tânără de 18 ani a murit după ce a fost incendiată de un bărbat care o urmărea de câteva zile. Fata a suferit arsuri pe 80% din suprafața corpului, decedând la spital. Incidentul a avut loc în New Delhi, India.

Şi-a lăsat cei 3 copii în casă iar când s-a întors erau morţi. Greşeala unei mame

Este un Crăciun negru pentru o familie din județul Mureș. Trei copii - cu vârste cuprinse între zece luni și patru ani - au murit după ce mama i-a lăsat singuri în casă, cu foc în sobă.

O femeie și-a înjunghiat fostul soț, după ce acesta s-a întors de la cumpărături

Un chef a dezvăluit că a fost înjunghiat în spate, cu un cuțit de bucătărie, de fosta soție, după ce bărbatul petrecuse prea mult timp la cumpărături. Stuart Simpson a mai dezvăluit că timp de 10 ani a fost victima violenței domestice.

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

SUA vor ca Europa să preia conducerea apărării continentului. Lazurca: „Elbridge Colby va veni în România”

Subsecretarul Pentagonului Elbridge Colby le-a transmis joi aliaților NATO că SUA vor o apărare a Europei condusă într-o măsură mai mare de europeni și le-a cerut opiniile în cadrul revizuirii prezenței militare americane pe continent.

Ciucu „echilibrează” bugetul PMB pe spatele copiilor, mamelor și a persoanelor cu dizabilități. Lista ajutoarelor tăiate

Consiliul General al Capitalei a aprobat vineri o serie de măsuri care schimbă semnificativ sistemul de stimulente financiare acordate bucureștenilor.