O fetiță de 12 ani din Deva a murit, după ce a căzut de la etajul opt

61941154
Pro TV

O fetiţă de 12 ani şi-a pierdut viaţa, duminică, după ce a căzut de la etajul opt al unui bloc de locuinţe din municipiul Deva, victima prezentând multiple fracturi şi suspiciuni de leziuni ale organelor interne, în urma cărora a decedat în spital.

Incidentul a fost anunţat prin serviciul de apel de urgenţă 112, la faţa locului deplasându-se două echipaje ale Ambulanţei şi SMURD. La sosirea echipelor de prim ajutor fetiţa se afla în stare de stop cardio-respirator, paramedicii efectuându-i manevrele de resuscitare, conform Agerpres.ro

"Fetiţa a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgenţe Deva cu manevrele de resuscitare în curs. Victima prezenta multiple fracturi şi contuzii, precum şi suspiciune de leziuni ale unor organe interne", a declarat purtătorul de cuvânt al Serviciului Judeţean de Ambulanţă Deva, dr. Călin Dumitrescu.

În ciuda eforturilor depuse de medici pentru a-i salva viaţa, fetiţa a decedat la spital.

În cauză a fost declanşată o anchetă pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs acest incident, cercetările fiind desfăşurate sub coordonarea procurorilor de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Deva, a informat purtătorul de cuvânt al IPJ Hunedoara, Bogdan Niţu

Articol recomandat de sport.ro
Vinicius Jr. și-a făcut operație estetică! Starul lui Real Madrid este de nerecunoscut
Vinicius Jr. și-a făcut operație estetică! Starul lui Real Madrid este de nerecunoscut
Citește și...
Bărbatul din Galați care ținea de două săptămâni în casă cadavrul iubitei sale a fost arestat. Ar fi ucis-o în bătaie

Bărbatul de 40 de ani din Galați, care ținea de două săptămâni în casă trupul neînsuflețit al partenerei sale, a fost arestat. Procurorii au ajuns la concluzia că el ar fi cel care a ucis-o în bătaie pe femeia de 59 de ani.

O femeie din Prahova a fost amenințată cu moartea de soț. Bărbatul a fost reținut după ce a încălcat ordinul de protecție

Un bărbat de 58 de ani din Sângeru, județul Prahova, a fost reținut de polițiști după ce, aparent fără motiv, și-ar fi luat soția la bătaie. 

Avocat din Iași, condamnat la 9 ani și 2 luni de închisoare după ce și-a bătut cu bestialitate fosta parteneră

Aproape 10 ani de închisoare, cu executare. Atât a primit un avocat din Iași, în vârstă de 54 de ani, care și-a bătut cu bestialitate o fostă parteneră.

Recomandări
Proiectul legii salarizării, suspendat în instanță la cererea Sanitas. Dragoș Pîslaru: Nu se întâmplă nimic

Sanitas a obținut în instanţă suspendarea procedurii pe proiectul legii salarizării. Dragoș Pislaru, ministrul interimar al Muncii a explicat că decizia nu va avea efect, explicând că nu este vorba despre o procedură legislativă clasică.

„Lumi ideale nu există, dar putem tinde spre ele”. Cea mai bună șahistă a României, despre o Ungarie cu Polgár președintă

Marea maestră Irina Bulmaga spune că Judit Polgár are calitățile necesare pentru a deveni un simbol al unei Ungarii moderne, după ce fosta campioană mondială a refuzat funcția de președintă a țării.

„Trei drone ne-au lovit pe timp de noapte”. Mărturiile marinarilor de la bordul petrolierului atacat aproape de Sulina

Incident extrem de grav în Marea Neagră, în apropiere de portul Sulina. Un petrolier încărcat cu aproape 3.800 de tone de gaz petrolier lichefiat arde în urma unei explozii.