O femeie a muşcat un bărbat de faţă în metrou, apoi s-a dezbrăcat sub ochii pasagerilor

61975038
Shanghaiist

Poliţia chineză a arestat o femeie care a atacat cu sălbăticie un bărbat în metroul din Chongqing, o metropolă din sud-vestul Chinei.

Atacul a avut loc săptămâna trecută pe magistrala 3 a metroului din Chongqing, şi a fost filmat (aici VIDEO). O femeie, identificată ulterior drept „Li”, în vârstă de 36 de ani, sare pe un pasager şi începe să-l muşte de faţă. Bărbatul urlă de durere şi se luptă cu ea, încercând să o dea jos, dar femeia se ţine cu dinţii de faţa lui. Totul se petrece sub privirile şocate ale celorlalţi pasageri.

În cele din urmă, bărbatul o loveşte cu telefonul în cap şi reuşeşte să o dea jos de pe el, apoi fuge. Femeia, cu faţa acoperită de sânge, se ţine după el. Ajunsă în alt vagon al metrou, ea se trânteşte pe podea şi pare că plânge.

Se ridică apoi şi, ţinându-se de bare, în spaţiul de trecere între 2 vagoane, se dezbracă complet. Incidentul se încheie când intervine un poliţist.

Victima, un bărbat de 56 de ani, a ajuns la spital. Se pare că femeia suferise o cădere nervoasă după o ceartă cu soţul ei, scrie The Shanghaiist

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Doua sute de păsări, găsite moarte în același loc. Care ar putea fi cauza

Aproximativ 200 de papagali Cacadu au fost găsit morţi în oraşul australian Burra.

Români implicați într-un accident grav în Germania. În mașină se aflau 7 persoane

Un autoturism cu numere de înmatriculare românești a fost implicat într-un accident rutier, duminică, în localitatea germană Cappeln. În urma acestui incident, șapte persoane au fost grav rănite.

Hoțul care a găsit o femeie moartă în casa pe care voia să o jefuiască. Ce se afla lângă cadavru

Poveste macabră la Ploieşti. Un hoţ a anunţat la Poliţie că a intrat într-o casă cu intenţia de a fura ceva, dar a găsit înăuntru un cadavru mumificat, iar poliţiştii l-au însoţit la adresa cu pricina şi au constatat că întreaga poveste este reală.

Recomandări
Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.