Un susținător PSD a bătut un bărbat. Jandarmii au băgat victima în dubă, agresorul e liber

×
Publicitate

Din motive de sănătate, Liviu Dragnea n-a mai ajuns duminică la o manifestație a PSD organizată la Brașov.

Acolo, zeci de adepți ai social-democraților au mers în Piața Sfatului ca să susțină partidul aflat la putere. Numai că, în centru îi așteptau contestatarii. Lucrurile au degenerat, iar doi bărbați s-au lovit cu pumnii și picioarele.

Spiritele s-au încins repede, iar unul dintre susținătorii social-democraților a început să dea cu sete într-un bărbat care își striga nemulțumirile față de actuala guvernare.

Jandarmii l-au ridicat pe bărbatul lovit și sub pretextul că vor să îl protejeze, l-au dus la dubă. Pe agresor nu l-au identificat deocamdată.

Liderii PSD nu au fost deranjați de faptul că unul dintre susținătorii partidului a devenit agresiv. Ba chiar au insistat că incidentul a avut loc din vina taberei adverse.

Reporter: Susținătorul PSD s-a dus și l-a lovit..

Codrin Ștefănescu: Asta e interpretarea dumneavoastră.

Reporter: Avem dovada.

Ștefănescu: Am înțeles, aveți dovadă, dar dovada că hashtag rezist umblă și pângărește casele oamenilor...

Reporter: Dar asta nu are legătură cu Rezist.

Ștefănescu: Nu dialogați cu mine, dumneavoastră că sunteți jurnalist, dumneavoastră mă întrebați, eu va răspund ce vreau eu, cum vreau eu, nu cum vreți dumneavoastră. Avem un grup de derbedei care e plimbat cu autocarul prin toată țară. 

Tot cu autocarul au ajuns de la Făgăraș la Brașov și adepții PSD. La întâlnirea de duminică au participat secretarul general Codrin Ștefănescu și miniștrii Eugen Teodorovici și Alexandru Petrescu. Marele absent a fost chiar Liviu Dragnea.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

 Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Dacia Duster a primit un upgrade serios în 2026! Cum arată și cât costă modelul ”unic pe piață”
FOTO Dacia Duster a primit un upgrade serios în 2026! Cum arată și cât costă modelul ”unic pe piață”
Citește și...
Bărbatul din Galați care ținea de două săptămâni în casă cadavrul iubitei sale a fost arestat. Ar fi ucis-o în bătaie

Bărbatul de 40 de ani din Galați, care ținea de două săptămâni în casă trupul neînsuflețit al partenerei sale, a fost arestat. Procurorii au ajuns la concluzia că el ar fi cel care a ucis-o în bătaie pe femeia de 59 de ani.

O femeie din Prahova a fost amenințată cu moartea de soț. Bărbatul a fost reținut după ce a încălcat ordinul de protecție

Un bărbat de 58 de ani din Sângeru, județul Prahova, a fost reținut de polițiști după ce, aparent fără motiv, și-ar fi luat soția la bătaie. 

Avocat din Iași, condamnat la 9 ani și 2 luni de închisoare după ce și-a bătut cu bestialitate fosta parteneră

Aproape 10 ani de închisoare, cu executare. Atât a primit un avocat din Iași, în vârstă de 54 de ani, care și-a bătut cu bestialitate o fostă parteneră.

Recomandări
Cum a doborât România a doua dronă în mai puțin de 24 de ore. Ce s-a schimbat față de prima misiune

România a trecut prin momente dramatice în ultimele 24 de ore, după ce două drone militare au pătruns în spațiul aerian național, si au fost doborâte de pilotul unui avion F-16 al Forțelor Aeriene Române. 

Studiu Eurofound: România urcă în topul creșterilor salariului minim din UE, dar rămâne printre ultimele state din clasament

România se numără printre țările cu cele mai rapide creșteri ale salariului minim din Uniunea Europeană. Totuși, acesta rămâne printre cele mai mici din Uniune. 

Vestul Europei, sub teroarea flăcărilor. Sute de mii de persoane din Spania și Franța au primit ordine de evacuare

Sunt ore critice în Spania, unde incendiile de vegetație continuă să se extindă. Fumul gros a ajuns până în capitala Madrid.