Bărbat găsit carbonizat în locuință, în județul Argeș. Vecinii au alertat pompierii

×
Publicitate

Un bărbat de 62 de ani a fost găsit carbonizat în locuința lui dintr-o comună din Argeș.

Apelul de urgență, sosit de dimineață, anunța că din casa bărbatului ieșea un fum gros.

Două echipaje ale pompierilor și unul de la SMURD au plecat, de urgență, la locul sesizării. Vecinii le-au spus salvatorilor că înăuntru este posibil să se afle proprietarul și că, în locuință, există și o butelie. Intervenția a fost extrem de dificilă tocmai din cauza fumului.

Când au reușit să pătrundă înăuntru, pompierii au găsit trupul carbonizat. Cauza incendiului va fi stabilită în urma unei anchete.

Articol recomandat de sport.ro
A dezvăluit relația cu Cristiano Ronaldo după nunta fotbalistului cu Georgina Rodriguez: ”E de prost gust!”
A dezvăluit relația cu Cristiano Ronaldo după nunta fotbalistului cu Georgina Rodriguez: ”E de prost gust!”
Citește și...
Momente de groază pentru două familii. Acoperișul unei case a fost curpins de flăcări

Prin momente de groază au trecut luni seara două familii din Timişoara. Totul după ce acoperişul unei case a fost cuprins de flăcări, care au mistuit apoi şi camerele de la mansardă.

Politician german atacat brutal de mascați: "L-au lovit cu o bâtă de lemn”

Un deputat şi lider local al partidului de extremă-dreapta Alternativa pentru Germania (AfD) a fost grav rănit într-un atac "motivat politic" comis de mai multe persoane la Bremen.

Mergea spre un priveghi, dar pe drum a fost omorât de un șofer băut. Reacția vinovatului

Un bărbat de 37 de ani a fost lovit mortal de un șofer băut, care l-a abandonat apoi pe marginea drumului. Imediat după accident, individul a fugit, dar a fost găsit de polițiști și încătușat.

Recomandări
Dunărea a secat atât de mult încât bacurile nu mai pot circula. Pe alocuri apa ajunge până la genunchi

Seceta de pe Dunăre pune în pericol circulația cu bacurile. Mai mulți operatori au anunțat că au suspendat trecerile după ce nivelul apei a scăzut la un nou minim istoric.

Filmul „Nu e locul tău aici”, cu Adrian Văncică în rolul principal, marele câștigător al Festivalului de Film de la Locarno

„Nu e locul tău aici”, regizat de Florin Șerban, a câștigat la Festivalul Internațional de Film de la Locarno Leopardul de Aur/Marele Premiu, Premiul Europa Cinemas Label și o Mențiune specială pentru interpretare.

Paturi goale și cheltuieli uriașe în spitalele mici. În unele unități, peste 90% din venituri se duc pe salarii

Unul din 3 paturi pentru pacienții acuți rămâne neocupat în spitalele din România deși marile unități de urgență sunt frecvent supraaglomerate.