Fiul lui Michael Douglas risca inchisoarea pe viata

60339653

Cameron, fiul celebrului actor american Michael Douglas, a fost arestat la sfarsitul lunii iulie pentru posesie de droguri. Acum risca inchisoare pe viata dupa ce s-a descoperit ca a facut trafic de droguri timp de trei ani.

Cameron Douglas, in varsta de 30 de ani, este acuzat ca a comercializat metamfetamina in valoare de mai multe mii de dolari.

Douglas a fost arestat intr-un hotel din Manhattan, New York, pe 28 iulie, si a fost ulterior pus sub acuzatie pentru trafic si posesie de substante interzise, dar vestea arestarii acestuia a fost facuta publica de-abia marti.

Conform documentelor judiciare, Cameron Douglas risca o pedeapsa de minimum 10 ani de detentie, insa din cauza gravitatii faptelor sale ar putea fi inchis pe viata, pentru posesie si trafic de metamfetamine in stare cristalizata.

Cameron Douglas este fiul actorului Michael Douglas si al Diandrei Morrell Douglas.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Dacia a prezentat noul Logan! Cum arată și cât costă ”cel mai puternic de până acum”
FOTO Dacia a prezentat noul Logan! Cum arată și cât costă ”cel mai puternic de până acum”
Citește și...
Rock/metal underground. ”Marea ascunsă", un album ”special” al trupei Breathelast: ”Murim din secunda în care ne naștem”

Cel mai recent album al formației Breathelast, ”Marea ascunsă", este unul dintre cele mai bune produse discografice ale anului 2025, din zona de rock/metal/alternativ autohton.

Kate Middleton, apariție elegantă la Palatul Buckingham. Accesoriul regal care a atras toate privirile. FOTO

Kate Middleton a impresionat prin eleganță la cea de-a doua petrecere în grădină organizată la Palatul Buckingham în acest sezon, unde a purtat o rochie semnată Self-Portrait și a ales din nou cerceii cu perle din Bahrain.

Bonnie Tyler s-ar afla în comă indusă într-un spital din Portugalia. Starea artistei s-ar fi agravat în urma unei operații

Cântăreața Bonnie Tyler ar fi fost plasată în comă indusă într-un spital din Portugalia, după ce starea sa s-a agravat în urma unei intervenții chirurgicale, potrivit presei portugheze.

Recomandări
Unde este cel mai greu să trăiești în România. Datele oficiale ale Guvernului despre sărăcie și ajutoare sociale

Datele oficiale ale Guvernului României arată că sărăcia lovește cel mai dur în Moldova, sudul Munteniei și Oltenia, în timp ce orașele mari rămân ferite. Zeci de mii de români primesc ajutor social pentru a supraviețui.

Nava cu focar de hantavirus a ajuns în Tenerife. Șeful Organizației Mondiale a Sănătății: ”Acesta NU este un nou Covid”

Nava de croazieră la bordul căreia a fost raportat un focar de hantavirus a încheiat calvarul voiajului pe mare. Ambarcațiunea sub pavilion olandez a ajuns în insula Tenerife.

Războiul din Ucraina ”se apropie de final”, afirmă președintele Vladimir Putin, ”dar situaţia rămâne gravă”

Preşedintele rus Vladimir Putin a asigurat sâmbătă că războiul din Ucraina „se apropie de final”, criticând ţările occidentale pentru sprijinul acordat Kievului, relatează AFP şi Reuters, potrivit News.ro.