Taylor Swift, cea mai bine platita femeie din industria muzicala. Cati bani a incasat in 2015

×
Publicitate

Cantareata britanica Taylor Swift este cea mai bine platita femeie din industria muzicala in anul 2015. Titlul i-a fost acordat de revista Forbes.

Publicatia estimeaza ca artista s-ar fi imbogatit cu 170 de milioane de dolari numai anul trecut. Cea mai mare parte din suma ar proveni din turneul pe care artista l-a sustinut in 2015.

Pe locurile urmatoare in top se situeaza Adele, cu putin peste 80 de milioane de dolari si Madonna, cu 76 de milioane de dolari.

Rihanna si Beyonce urmeaza in lista realizata de revista Forbes, insa sumele castigate in 2015 nu depasesc 75 de milioane de dolari.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Femeia care i-a sucit mințile lui Jude Bellingham, apariție seducătoare în online. Cu ce imagini și-a cucerit fanii
FOTO Femeia care i-a sucit mințile lui Jude Bellingham, apariție seducătoare în online. Cu ce imagini și-a cucerit fanii
Citește și...
Trupa Re-Born a câștigat sezonul 16 Românii au talent! Finala show-ului s-a clasat, în topul preferințelor celor de acasă

Într-un sezon în care emoția, diversitatea și momentele spectaculoase au cucerit publicul din întreaga țară, trupa Re-Born a câștigat, vineri seară, marele trofeu Românii au talent, sezonul 16, și premiul în valoare de 120.000 de euro.

Marea Finală „Românii au talent” 2026. Câștigătorul sezonului 15 este trupa Re-born

Marea Finală a emisiunii Românii au talent s-a încheiat. Show-ul a ținut milioane de telespectatori în fața ecranelor de-a lungul sezonului 16.

Bucureștiul a vibrat sub forța unui show Iron Maiden de proporții

PARTENERIAT. Legendara trupă britanică a adus pe Arena Națională un spectacol monumental, urmărit de aproximativ 32.000 de spectatori.

Recomandări
România a prins termenul-limită SAFE. Contracte militare de 5,6 miliarde, semnate în ultima zi a programului

Ministerul Apărării Naţionale a semnat vineri seară mai multe contracte de înzestrare în cadrul Programului SAFE, valoarea totală a acordurilor depăşind 5,6 miliarde de euro, fără TVA. 

Promisiunea făcută de Ministerul Muncii după negocierile cu sindicatele din Apărare. Ce au cerut militarii

După Sănătate și Educație, vineri a venit rândul sindicatelor din Apărare și ordine publică să participe la consultările pentru noua Lege a Salarizării. Și în acest sector sunt nemulțumiri legate de eliminarea unor sporuri. 

Cum poate reacționa NATO după incidentul din Galați. Opțiunile aflate pe masa Alianței

Ce poate face NATO după prăbuşirea unei drone atribuite Rusiei asupra unui bloc de locuinţe din România, ţară membră a alianţei militare?