Concursul Miss USA 2017, castigat de reprezentanta districtului Columbia. Ce ocupatie are Kara McCullough

×
Publicitate

Kara McCullough, reprezentanta districtului american Columbia, a castigat duminica seara editia din acest an a competitiei Miss USA.

A fost pentru al doilea an consecutiv cand o concurenta din capitala americana a castigat acest concurs de frumusete, organizat la Mandalay Bay Convention Center in Las Vegas, informeaza Reuters.

Kara McCullough, in varsta de 25 de ani, are o diploma universitara in chimie si lucreaza pentru U.S. Nuclear Regulatory Commission.

Dintre celelalte 50 de reprezentante ale statelor americane, pe locul al doilea s-a clasat Chhavi Verg, originara din New Jersey. Locul al treilea a fost ocupat de Meredith Gould, reprezentanta statului Minnesota.

Calificata intre primele trei concurente din finala concursului, Kara McCullough a primit o intrebare referitoare la dreptul de a detine o asigurare medicala. Ea a spus ca o asigurare medicala la un pret convenabil reprezinta ”un privilegiu pentru persoanele care au locuri de munca”.

Raspunsul ei a generat multe critici pe retelele de socializare, in special pe Twitter, insa concurenta din districtul Columbia a castigat de partea ei si numerosi simpatizanti. ”Twitter e ca o zona de razboi”, a scris un internaut, referindu-se la comentariile critice publicate pe aceasta retea de socializare la adresa declaratiilor facute de castigatoarele concursului Miss USA.

Kara McCullough, Miss USA - stiri

Kara McCullough a fost criticata si pentru faptul ca a spus ca nu se considera o feminista, preferand termenul de ”egalitarista”. ”Noi, femeile, suntem la fel de egale cu barbatii, in special in privinta locurilor de munca”, a spus ea.

In 2016, concursul Miss USA a fost castigat de Deshauna Barber, reprezentanta districtului Columbia. Kate McCullough va reprezenta Statele Unite la editia din acest an a concursului de frumusete Miss Universe.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Eurovision 2017. Moldovenii, suparati pe Romania pentru ca au primit doar 8 puncte de la juriu. Cum au votat expertii romani

Moldovenii s-au suparat pe Romania pentru ca au primit de la juriul din tara noastra doar 8 puncte in finala de la Eurovision.

Eurovision 2017: cum s-a votat. Romania pe locul 15 in viziunea juriului, dar al cincilea punctaj primit de la public

Controverse si nemultumiri printre fanii multor tari dupa finala Eurovision 2017 de sambata seara de la Kiev.

I-a promis ca vor trai la inaltime. Doi tineri si-au spus "Da" la 5.300 de metri altitudine, pe Everest

Desi multi incearca sa-si organizeze o nunta iesita din comun, putini sunt cei care si reusesc sa isi surprinda invitatii cu adevarat.

Recomandări
Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în Ucraina. Ce se va schimba

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în războiul din Ucraina, dar va răspunde ”simetric” dacă aliații Kievului îi vor furniza acestuia componente de arme nucleare tactice.