Ce s-a intamplat la preselectiile MasterChef de la Timisoara. "Mergi pe strada, esti recunoscut, oamenii te felicita"

×
Publicitate

Pasionatii de gatit din vestul tarii au prins gustul celei mai tari competitii culinare din tara. Emotii multe, talent in bucatarie si o doza de curaj - au fost ingredientele preselectiilor MasterChef de la Timisoara.

Inca de dimineata o multime de concurenti au venit sa-si arate maiestria in bucatarie. Convinsi ca mancarea lor este unica si, desigur, gustoasa si-au pregatit farfuriile cum au stiut ei mai bine.

Cele mai intense emotii au fost la jurizare, cand fiecare concurent si-a prezentat preparatul. Toti care vor trece mai departe trebuie sa le arate celor trei jurati - Chef Foa, Chef Patrizia si Chef Adrian Hadean, ca sunt inventivi, rapizi si, mai presus de toate, talentati.

Un fost concurent Master Chef, Tavi Ghindea, a venit sa ii sustina pe candidati. „Pentru mine Master Chef, la inceput a picat ca o provocare, dupa aceea s-a transformat in visul vietii pe care am reusit sa-l realizez. Mergi pe strada, esti recunoscut, oamenii te felicita, te intreaba ce sa faca ca si ei vor sa participa, sa participe sa nu... Evident, sfatul pe care l-am dat oricui e sa nu ezite"

Iar daca sambata a fost randul celor pasionati de arta culinara sa vina sa-si demonstreze abilitatile, duminica doar vocea conteaza. Asta pentru ca de la ora 10:00, la Hotel Continental din Timisoara, vor avea loc preselectiile pentru Vocea Romaniei.

Articol recomandat de sport.ro
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Citește și...
Actorul Ben Affleck a câștigat marele premiu la emisiunea „Vrei să fii milionar?”. Care a fost ultima întrebare

Starul hollywoodian, în vârstă de 53 de ani, a concurat în versiunea americană a acestui concurs televizat alături de Jamie Ding, un campion al altei emisiuni TV celebre, "Jeopardy!".

Zendaya a făcut furori într-o rochie inspirată de pânza de păianjen la premiera noului film „Spider-Man”. GALERIE FOTO

Zendaya și Tom Holland au atras toate privirile la premiera londoneză a filmului „Spider-Man: Brand New Day”, unde au apărut împreună la scurt timp după ce au confirmat că sunt căsătoriți.

Motivul pentru care BTS boicotează premiile Grammy. „Sperăm ca muzica noastră să fie ascultată și apreciată pentru ceea ce e”

Trupa K-pop sud-coreeană BTS a anunțat miercuri că nu își va înscrie muzica în cursa pentru Grammy Awards 2027 din cauza introducerii de către organizatori a unei noi categorii dedicate muzicii pop asiatice, informează AFP.

Recomandări
Situație critică în Ceuta. Spania estimează că 49.000 de migranți au intrat în exclavă în ultimele 24 de ore | GALERIE FOTO

Ministerul de Interne al Spaniei a declarat vineri că, potrivit estimărilor sale, aproximativ 49.000 de migranți au intrat în exclava iberică Ceuta, în ultimele 24 de ore, venind în valuri pe mare și pe uscat din Maroc, transmite Reuters.

Criza politică se prelungește până în toamnă. Surse PSD: Nicușor Dan ar urma să desemneze premierul în septembrie

Criza politică cauzată de demiterea Guvernului Bolojan s-ar putea extinde până în toamnă. Președintele Nicușor Dan ar urma să desemneze un nou premier abia în septembrie, susțin surse din PSD pentru Știrile ProTV.ro.

Greva generală din spitale a fost „suspendată” după trei zile. Sanitas: „Am reușit! Am fost auziți!”

Greva generală din spitale a fost „suspendată” după trei zile. Sindicaliștii precizează că această suspendare nu înseamnă o încetare a acțiunii de protest și că își doresc un alt proiect al legii salarizării.