Barack Obama răspunde zvonurilor legate de divorțul lui de Michelle

62082333
Instagram

Fostul preşedinte american Barack Obama a postat pe reţelele de socializare o poză romantică în care îşi declară sus şi tare dragostea faţă de soţia sa Michelle, relatează ziarul spaniol ABC.

În urmă cu câteva luni revista Globe, o publicaţie cunoscută pentru conţinuturile sale senzaţionaliste în care primează ştirile despre scandalurile din viaţa celebrităţilor, vedete din sport sau politicieni, informa că Michelle şi Barack Obama ar fi divorţat după 27 de ani de căsătorie.

Potrivit publicaţiei respective, fostul preşedinte american petrece mai puţin timp în compania soţiei sale şi celor două fiice ale lor: Malia, în vârstă de 21 de ani şi Sasha, de 18 ani. El şi-ar dedica astfel timpul călătoriilor în întreaga lume, din motive de afaceri, lăsând întreaga educaţie a tinerelor în seama soţiei sale Michelle.

Totuşi, Barack a decis joi să pună capăt acestor zvonuri publicând o imagine romantică în care îşi declară răspicat dragostea: "Aşa cum spuneau Beatles: totul devine mai bun cu trecerea timpului. Mulţumesc iubito pentru aceşti minunaţi 27 de ani", a scris el, sub o imagine în care cei doi soţi sunt văzuţi din spate, îmbrăţişaţi şi admirând asfinţitul.

La rândul său, fosta prima doamnă a dorit să-şi felicite soţul cu o poză în care sunt văzuţi amândoi pe terasa unei case din lemn de la malul mării.

"Acum 27 de ai acest băiat mi-a promis o viaţă plină de aventuri. Pot spune că şi-a ţinut promisiunea. Aici începe următorul nostru capitol în care ne-am transformat în părinţi cu sindromul cuibului gol şi aşteptând să vedem ce ne rezervă ziua de mâine. Între timp, simţim încă magia care ne-a unit în toţi aceşti ani. Aniversare fericită, Barack", a scris Michelle în mesajul care însoţeşte fotografia.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Articol recomandat de sport.ro
Soția lui Lautaro Martinez a rupt tăcerea: ”Doar noi știm ce e în spate”
Soția lui Lautaro Martinez a rupt tăcerea: ”Doar noi știm ce e în spate”
Citește și...
Demi Moore, o nouă apariţie îndrăzneaţă pe covorul roşu de la Cannes. GALERIE FOTO

Demi Moore continuă să atragă toate privirile la Festivalul de Film de la Cannes 2026, de această dată cu o apariţie spectaculoasă şi neaşteptată, care a sfidat subtil regulile de stil impuse la eveniment.

David Beckham şi Regele Charles, reuniune specială la unul dintre cele mai rafinate evenimente din Marea Britanie. FOTO

Regele Charles şi Regina Camilla au avut o întâlnire specială cu Sir David Beckham la Chelsea Flower Show, unul dintre cele mai cunoscute evenimente dedicate horticulturii din lume.

Meghan Markle şi Prinţul Harry au marcat 8 ani de căsnicie cu imagini rare din culisele nunţii regale. GALERIE FOTO

Meghan Markle şi Prinţul Harry au sărbătorit opt ani de căsnicie prin publicarea unor fotografii rare din culisele nunţii lor regale din 19 mai 2018.

Recomandări
ONG-urile critică proiectul AUR-PSD: publicarea donatorilor ar putea încălca drepturile europene. „Legea poate intimida”

ONG-urile ar putea fi obligate să publice numele tuturor donatorilor care oferă mai mult de 5 mii de lei pe an. 

Cristian Mungiu, omagiat la Cannes, critică corectitudinea politică în artă. "Trebuie să avem curajul să spunem ce gândim”

Regizorul Cristian Mungiu, omagiat la Cannes pentru noul său film, atrage atenția că, în societatea de azi, spațiul pentru dezbatere și pentru exprimarea unor idei incomode devine tot mai restrâns în artă, din cauza corectitudinii politice.

Româncele căutate după prăbușirea unei case în Germania erau în prima lor zi de vacanță. Cum a scăpat soțul uneia dintre ele

Două românce, de 25 și 26 de ani, sunt date dispărute în orașul Görlitz din Germania, după ce clădirea în care erau cazate s-a prăbușit în urma unei explozii.