Afacerile vedetelor din Romania, lovite in plin de criza economica!

×
Publicitate

Afaceri imobiliare, saloane de infrumusetare pentru catei sau magazine cu pantofi de lux, toate au fost atinse in vremurile noastre de zdruncinatura crizei.

N-a contat ca proprietarii se numesc Gica Popescu ori Mihai Albu. Cererile au scazut si foarte multe proiecte au fost oprite. Patronii au facut si disponibilizari, au pus si lacate pe cateva sedii, dar nu renunta: va trece odata si odata greul asta.

Ca afacerile imobiliare si cele cu pantofi au intrat in declin in ultimele luni. Pretul unei perechi semnate Mihai Albu poate ajunge si la 1000 de euro. Desi criza l-a afectat, designerul nu a scazut preturile.

De incasari mici se plange si exotica dansatoare Yasmine - are de 4 ani un salon de frumusete pentru patrupede. A inceput afacerea dupa ce si-a dus catelul la coafat si nu i-a placut deloc rezultatul.

Acum criza i-a cam sifonat putin afacerea, dar Yasmine nu se gandeste sa inchida... asteapta sa treaca aceasta perioada mai grea.

Articol recomandat de sport.ro
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
Lavinia Petrea, la 44 de ani: „Nu trebuie să fac nimic forțat ca să zâmbesc. Vine din interior”

Prezentă de peste două decenii în televiziune, Lavinia Petrea rămâne unul dintre numele familiare pentru publicul care își începe diminețile urmărind știrile. 

Anthony Hopkins se lansează în muzică la 88 de ani. Va lansa compoziții scrise în ultimii 60 de ani: „E prima mea pasiune”

Actorul britanic Anthony Hopkins, dublu laureat al premiului Oscar, a semnat un contract cu casa de discuri Decca Classics pentru lansarea unei colecții de lucrări orchestrale pe care le-a compus de-a lungul ultimelor șase decenii.

Melania Trump a atras toate privirile la festivităţile de Ziua Americii de la Washington. GALERIE FOTO

În ciuda unui val intens de căldură şi a întârzierilor provocate de furtuni, mii de oameni s-au adunat sâmbătă seara la Washington pentru a sărbători cea de-a 250-a aniversare a Statelor Unite.

Recomandări
Nicușor Dan ar fi decis pe cine vrea să desemneze premier. Pe cine ar urma să mizeze acum, după două eșecuri

Premierul cu numărul 14 din ultimii zece ani este greu de găsit, la fel și majoritatea din Parlament pentru instalarea acestuia.

Au murit arși în mașini când încercau să fugă din infern. Cel puțin 12 oameni au pierit în incendiile din Spania

Autoritățile de la Madrid și Londra deplâng o „tragedie fără precedent”, după ce 12 oameni au pierit într-un incendiu care a pârjolit un sat din sudul Spaniei.

România va pierde peste trei milioane de locuitori în următoarele decenii. Declinul a fost oprit de imigranți în ultimii ani

Scăderea populației nu mai poate fi oprită, iar România va ajunge la 15,6 milioane de locuitori în 2080. Este semnalul de alarmă tras de specialiștii în demografie, care susțin că societatea se va schimba profund în următoarele decenii.