In mainile unor rivali intalniti intr-o discoteca si-a dat sufletul un tanar de 25 de ani, din judetul Suceava. L-au batut pana cand bietul baiat nu a mai suflat.
Polonia toata e in doliu dupa accidentul aviatic in care au murit 96 de oameni printre care si seful statului si multi inalti demnitari. Sicriul cu trupul presedintelui a fost repatriat si multi polonezi i-au aprins la capatai cate o lumanare.
VOR SA FIE LIBERI
Toti arestatii din dosarul Voicu cer eliberarea, luni, la Curte de Casatie si Justitie. Pe langa solicitarea senatorului, judecatorii le analizeaza si pe cele ale oamenilor de afaceri Costel Casuneanu si Marius Locic si a magistratului Florin Costiniu.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
O tanara din Timisoara si-a inscenat un jaf chiar in magazinul in care lucra. Spera ca va pune mana pe 4.000 de lei. S-a lovit singura si s-a legat de un scaun, sa faca scena cat mai reala, dar in final le-a marturisit anchetatorilor tot planul ei.
Doi soti din Hunedoara au sfarsit tragic in timp ce se intorceau acasa de la rude, din Botosani. Masina in care se aflau s-a izbit de o macara pe soseaua de centura a orasului Alba Iulia, dupa ce probabil, soferul a adormit.
Preşedintele Nicuşor Dan se va întâlni joi, la Palatul Cotroceni, cu liderii din fosta coaliţie guvernamentală şi miniștrii demiși ai Finanţelor şi Fondurilor Europene, pentru a discuta despre stadiul proiectelor finanţate prin PNRR.
Admiterea la liceu, pe care unitățile de învățământ au varianta de a o organiza din 2027 după Evaluarea Națională, ar putea fi amânată. Asociațiile de elevi, părinți și ONG-urile reclamă că acest examen produce inechități.
Propunerea de a tăia bursele școlare în vacanță este criticată. Zeci de organizații neguvernamentale atrag atenția că mii de copii ar putea fi nevoiți să renunțe la cursuri.