Un copil în vârstă de 2 ani s-a înecat într-o piscină gonflabilă

Este plângere mare într-o familie din judeţul Constanţa care şi-a pierdut copilul în vârstă de 2 ani într-un accident de necrezut. Scăpat din ochi câteva minute, băieţelul a ajuns în curtea vecinilor şi s-a înecat într-o piscină gonflabilă.

Pare ireal, dar a reuşit să deschidă poarta casei sale, închisă cu două zăvoare, şi a trecut şi de cea de alături, care nu era ferecată - susţin parinţii. Poliţiştii i-au luat însă la întrebări ca să lămurească acest caz.

Cel mic era în curte cu sora lui de 16 ani, iar mama robotea prin casă. La un moment dat, fata a intrat în casă să caute scutece pentru frăţiorul ei. Când s-a întors, nu l-a mai văzut. Imediat şi-a strigat rudele.

Familia susţine că nu poate întelege cum a reuşit copilul să treacă de poarta încuiată. Băieţelul a ajuns în curtea vecinilor şi s-a înecat într-o piscină gonflabilă adâncă de un metru.

Băiatul era din comuna Oituz şi avea doi ani şi patru luni.

Poliţiştii au preluat acest caz incredibil.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Pictorial incendiar în dormitor cu fosta luptătoare din UFC: ”Ești pachetul complet”
FOTO Pictorial incendiar în dormitor cu fosta luptătoare din UFC: ”Ești pachetul complet”
Citește și...
Abuzata iar apoi ucisa pentru un pumn de bani si bijuterii

Aceasta soarta a avut-o o batrana din judetul Constanta. Principalul suspect este un tanar de 21 de ani chiar din satul ei care a ravnit la mica avere si nu s-a sfiit sa ia o viata ca sa puna mana pe ea.

Captura de droguri la Constanta!

Nu s-a deschis inca sezonul estival, dar la malul marii traficantii de droguri sunt in plina activitate. Politistii i-au luat pe sus pe doi barbati din Constanta care aveau peste un kilogram de hasis.

Un detinut cere sa fie eliberat dupa ce a comis un triplu asasinat

Condamnat la 25 de ani de inchisoare, albanezul Shyti Blenis sustine acum ca el doar a asistat la crime si nu a participat.

Recomandări
Cum arată administrația României în cifre. Cheltuielile cu personalul din sistemul public au urcat la 9,3% din PIB în 2024

Un raport al Guvernului analizează costurile aparatului public, capacitatea de colectare a taxelor, dependența unor primării de bugetul central și diferențele mari de performanță dintre instituții și regiuni.

Cum să vezi știrile de pe Știrile ProTV primele în Google. Ghid pentru setarea sursei preferate

O funcție nouă introdusă de Google îți permite să alegi ce surse de știri apar în fruntea rezultatelor de căutare.

Ploi torențiale în cea mai mare parte a țării. Județele sub Cod galben în weekend | HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o informare meteorologică valabilă în perioada 8 mai, ora 12 – 10 mai, ora 10, care vizează cantități de apă moderate și instabilitate atmosferică în mai multe regiuni ale țării.