Prostituata de 14 ani, infectata cu HIV, a fugit iar!

×
Publicitate

La nici trei ore dupa ce a fost internata la spitalul de boli infectioase, adolescenta de 14 ani a fugit din nou. In ultimele 24 de ore, a reusit sa fuga de trei ori: de la maternitate, de la spitalul judetean, iar acum de la boli infectioase.


Nimeni nu reuseste sa o convinga sa se trateze. Mai grav este ca poate sa imbolnaveasca si alti barbati, daca se prostitueaza.

Politistii spera ca o vor gasi, din nou, in zona garii unde isi petrece de obicei timpul.

Situatia pare fara iesire. Atat fata de 14 ani, cat si bebelusul ei de doua saptamani, amandoi infectati cu HIV, au nevoie de tratament medical. Rudele adolescentei nu au fost de acord s-o interneze intr-un centru de plasament, asa ca singura solutie ca sa salveze mama si copilul era o hotarare judecatoreasca. In doua saptamani insa, cei de la Protectia Copilului n-au depus dosarul la instanta.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Dacia Duster a primit un upgrade serios în 2026! Cum arată și cât costă modelul ”unic pe piață”
FOTO Dacia Duster a primit un upgrade serios în 2026! Cum arată și cât costă modelul ”unic pe piață”
Citește și...
Amenzi usturătoare pentru turiştii care au intrat cu ATV-urile în zone interzise, la Vama Buzăului

Mai multi turiștii suprinși de jandarmii montani cu ATV-urile pe dealurile din localitatea Vama Buzăului au primit amenzi usturătoare!

Si-au umplut mainile de sange pentru banii unui batran!

Doi frati din Covasna au batut crunt un batran de 83 de ani ca sa afle de la el unde isi tine pensia, iar cand si-au dat seama ca omul isi da sufletul in fata lor au incercat sa-i incendieze apartamentul ca sa stearga orice urma.

Traficanti de droguri prinsi de politistii de la Crima Organizata Brasov

Trei tineri care vindeau stupefiante au fost retinuti de politisti, in urma unor descinderi.

Recomandări
România a distrus trei drone în trei zile. Între primul și ultimul incident au trecut mai puțin de 48 de ore

Duminică, armata a distrus a treia dronă care a pătruns în spațiul aerian românesc în decurs de trei zile, după incidentele de vineri, din județul Buzău, și de sâmbătă, din județul Tulcea. Cele trei dorne au fost distruse în mai puțin de 48 de ore.

Ambasadorul rus la București, chemat la MAE. Nicușor Dan anunță un protest diplomatic față de Federația Rusă

Ambasadorul Rusiei la București, chemat la MAE după ultimele incidente cu drone. În plus, Nicușor Dan anunță un „protest diplomatic față de Federația Rusă”.

România mai are de făcut zeci de reforme înainte de cererea de plată 5 din PNRR. Ministerele cu cele mai multe „restanțe”

Ministerele au la dispoziție doar câteva zile pentru a închide toate restanțele care condiționează depunerea cererii de plată 5 din PNRR. Termenul-limită pentru depunerea documentelor este de 30 iulie.