"Culturistul cu inima in ghiozdan" :O

61821779

Tu ce scuza ai pentru a nu face sport?

"Azi n-am fost la sala pentru ca pisica mea s-a ascuns sub pat" sau "Azi n-am facut sport pentru ca...". Poti completa cum vrei tu. De preferat este, insa, sa n-o faci!

Andrew Jones, un tanar de 26 de ani din Connecticut, Statele Unite, cu siguranta nu o face!

Tanarul a fost poreclit "culturistul cu inima in ghiozdan", iar povestea sa a devenit virala pe internet, acesta fiind un exemplu de ambitie si perseverenta.

Andrew a suferit in 2012 un atac cardiac, fiind ulterior diagnosticat cu cardiomiopatie, o boala ereditara care ii punea in pericol viata. Doctorii i-au spus ca trebuie operat de urgenta, altfel poate muri in orice moment.

Dupa operatie, acestuia i-a fost implantat un peacemaker, dar si o inima artificiala, pe care o poarta "pe dinafara".

In ciuda bolii sale, tanarul nu a renuntat la marea sa pasiune - sportul. Acesta continua sa faca sport si a pus kilograme bune de muschi pe el.

"La inceput, nu ma puteam imbraca, simteam cum viata mea se naruie. Insa am inceput sa ma recuperez incet-incet", spune el.

"Acum termin uneori antrenamentul cu lacrimi in ochi si sunt fericit ca sunt in viata. Ma simt extraordinar", mai spune el.

"Culturistul cu inima in ghiozdan" :O

"Culturistul cu inima in ghiozdan" :O

"Culturistul cu inima in ghiozdan" :O
Articol recomandat de sport.ro
Gafa lui Chivu? Replica dată pentru Monica Bertini i-a convins pe italieni: ”Le-a confirmat relația”
Gafa lui Chivu? Replica dată pentru Monica Bertini i-a convins pe italieni: ”Le-a confirmat relația”
Citește și...
Oficial: Alegerile pentru Primăria Capitalei vor avea loc pe 7 decembrie

Guvernul a stabilit data de duminică, 7 decembrie 2025, pentru organizarea alegerilor locale parţiale pentru primarul general al municipiului Bucureşti, Consiliul Judeţean Buzău şi pentru primari în mai multe localităţi.

Despre sport și determinarea de a îți urma pasiunea cu Remus Boroiu

Ferma – Un nou început a adus în atenția spectatorilor personalități cât se poate de diferite, probe tot mai dificile și intrigi care s-au complicat cu fiecare săptămână. Printre concurenții din acest an, unul dintre cei mai bine pregătiți sportivi și mai deciși să meargă cât mai departe a fost Remus Boroiu, unul dintre finaliștii Ninja Warrior România 2018.

Eleganța lui VLAD (Adrian Nartea) din serial

Încă de la lansarea primului episod din producția VLAD, fiecare dintre cei care am urmărit cum au avansat intrigile, am putut observa ținutele elegante purtate de actorul principal. Adi Nartea a impresionat la fiecare apariție prin zâmbetul sau seriozitat

Recomandări
Noua lege a salarizării din sistemul bugetar. Indemnizația de hrană și sporul de condiții vătămătoare, eliminate

Guvernul a elaborat prima variantă a noului proiect de lege privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice, cu scopul de a corecta dezechilibrele acumulate în ultimii ani și de a introduce reguli mai clare și mai sustenabile în sistem.

Femeile cu afaceri din România vor primi din nou până la 200.000 lei de la stat, după 2 ani de pauză

Programul „Femeia Antreprenor” este reluat după doi ani de blocaj, au anunțat reprezentanții Ministerului Economiei. 

Cum explică ministrul demisionar al Transporturilor că a semnat ordinul de scumpire la metrou cu o zi înaintea demisiei

Ministrul demisionar al Transporturilor, Ciprian Șerban, susține că majorarea tarifelor la metrou, aprobată chiar înainte de demisia sa, a fost o decizie asumată de Consiliul de Administrație, în contextul creșterii costurilor la energie.