"All inclusive ne duce la sapa de lemn!"

×
Publicitate

UPDATE: Strigatul de deznadejde vine de la patronii de terase si restaurante de pe litoralul bulgaresc. Acestia se plang ca turistii, oricum si asa mai putini ca-n alti ani, nu mai au bani si pentru ei.

Grijulii, oamenii se multumesc cu mesele oferite la hotel si nu mai dau niciun banut in plus.

In ceea ce-i priveste, turistii sunt multumiti de pachetele all inclusive, pentru ca le ofera tot ce isi doresc fara costuri suplimentare.

Daca de obicei lauda de sine nu miroase a bine, de data aceasta hotelierii au de ce sa fie multumiti. Restaurantele si barurile lor sunt pline, de dimineata pana tarziu in noapte. In schimb, in cele de pe tarm bate...doar briza marii.

Nu de putine ori, comenzile ii descumpanesc pe chelneri.

Pe de alta parte, proprietarii localurilor sustin ca cei mai buni clienti sunt tot bulgarii. Si asta pentru ca ar fi mult mai generosi in bacsisuri decat strainii.

Sperante de mai bine nu se intrevad in viitorul imediat. Potrivit expertilor vest europeni, intr-o lume inca afectata de recesiune, turistii prefera ofertele care le promit totul, intr-un singur pachet de servicii.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Ela Prodan de la Divertis a fost in luna de miere in Santorini

Dupa ce in toamna trecuta a fost mireasa, Ela Prodan s-a bucurat in sfarsit alaturi de sotul ei de cateva zile petrecute la soare. Asteptarea a luat sfarsit, asa ca cei doi au avut parte de o scurta “luna” de miere, in Santorini.

Ioana Ginghina si Alexandru Papadopol au mers in vacanta in Bucovina

Ioana si Alexandru au mers, in vacanta de vara, alaturi de fiica lor, Ruxandra, in Bucovina.

Au ramas fara bani si fara vacanta dupa ce agentia de turism a dat faliment

Dupa luni de munca si griji, multi britanici au visat cu ochii deschisi la vacanta izbavitoare de oboseala si stres. Insa, pentru 50.000 dintre ei, planurile au fost date brutal peste cap de falimentul companiei prin care isi platisera vacanta.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.