Ziua 1 la „Beach, Please” a adunat peste 90.000 de tineri. Ce buget a pregătit un festivalier pentru cinci zile

×
Publicitate

Distracție la cote maxime în Costinești, unde peste 90 de mii de tineri au petrecut, în a doua noapte de „Beach, Please!”. Pe scenă au urcat rapperi cu renume, care au electrizat atmosfera și au ținut participanții pe ringul imens de dans până în zori.

Muzica i-a făcut pe tineri să ducă distracția la un alt nivel, în Costinești, la „Beach, please”. Swae Lee a fost unul dintre principalii artiști, în a doua noapte de festival.

Toți petrecăreții s-au pregătit din timp pentru acest maraton de muzică și dans, fie că vorbim de buget sau de aspectul fizic.

Tânăr: Am luat biletele de anul trecut, am dat cam 500 de lei și în rest un buget de 100-200 de lei pe zi, sper să fie ok.

Reacția unui turist străin venit la festival

Ziua, în camping, tinerii stăteau la umbră, dar niciunul nu se gândea la odihnă. Peste 15 mii de străini și-au cumpărat și ei bilete.

Turist: Toată lumea este foarte drăguță, vremea este excelentă, prețurile sunt bune, îmi place tare mult până acum.

Iar în fața teraselor au apărut cozi. Managerii confirmă că vânzările au explodat.

Teodora Posa, manager fast-food: Se fac cozi, tinerii mănâncă foarte mult fast-food. Dacă într-o zi obișnuită de vară vindem undeva la 700, într-o zi de festival avem undeva la 1500, deci mai mult de dublu.

Urmează încă 3 nopți frenetice, în care, pe scena principală, vor urca ASAP Rocky, 21 Savage sau Lil Baby.

Articol recomandat de sport.ro
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Citește și...
Suma colosală cheltuită de un japonez pe prima geantă de mână creată de Hermes. Licitația a fost organizată la Paris

Prima geantă de mână Birkin, creată în 1984 de casa de modă Hermes special pentru Jane Birkin, a fost vândută joi, la o licitație organizată la Paris, cu aproape 8,6 milioane de euro, transmite AFP.

Timișoara, aleasă cea mai bună destinație din Europa pentru vacanțe de vară în familie. A depășit Atena și Madrid

Timişoara este cel mai potrivit oraş din Europa pentru o vacanţa de vară cu familia. Este concluzia la care au ajuns reprezentanţii unei platforme internaţionale de închiriat maşini.

Ziua zero la „Beach, Please!” a început spectaculos, cu un concert-surpriză. Reacția unui turist venit din UK

Mii de tineri fericiți s-au distrat în prima noapte la „Beach, Please!". Totul a început cu o surpriză: rapperul american Swae Lee, care și-a făcut apariția pe scenă, deși ar fi trebuit să cânte abia joi.

Recomandări
Noua lege a salarizării a fost pusă în dezbatere publică. Plafonul de 20% pentru sporuri rămâne în vigoare

Proiectul noii legi privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice a fost pus în dezbatere publică, documentul propunând o reformare a modului în care sunt stabilite salariile în sectorul bugetar. 

Șeful Cancelariei premierului: Ne confruntăm cu cel mai scăzut nivel al Dunării din istoria măsurătorilor

Dunărea are în prezent cel mai scăzut nivel din istoria măsurătorilor, a transmis, joi, şeful Cancelariei premierului, Mihai Jurca.

Ararat-Armenia - Universitatea Craiova, LIVE pe VOYO Sport 1, joi, de la 19:00. Oltenii joacă pentru calificare

Universitatea Craiova este la un singur meci distanță de calificarea în grupa UEFA Europa League. După 1-1 pe Stadionul „Ion Oblemenco”, oltenii joacă joi, 27 august, de la ora 19:00, returul decisiv cu Ararat-Armenia, la Erevan.