Imagini tulburătoare. Un urs s-a zbătut zeci de minute, după ce a rămas prins în sârma unui gard, într-o gospodărie

×
Publicitate

Un urs s-a zbătut zeci de minute, după ce a rămas prins în sârma unui gard, într-o gospodărie aflată la marginea pădurii, din comuna Teliu, județul Brașov.

Autoritățile au fost alertate de oamenii care au auzit urletele de durere ale animalului.

Din disperarea de a se elibera și de durere, ursul a rupt coaja copacilor din jur.

La fața locului au fost trimise mai multe echipaje care au tranchilizat și eliberat ursul.

Exemplarul, o femelă de aproximativ trei ani, nu a suferit răni grave .

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Cum arată Mala, primul pui de râs descendent al unui exemplar din România, relocat în Slovenia

Mala, primul pui de râs descendent al unui exemplar din România, a fost relocat în Slovenia, acolo unde această specie este pe cale de dispariţie.

Cazul bărbatului din Iași care a fost prins de patru ori la volan fără carnet

Poliţiştii din judeţul Iaşi lucrează de câteva zile la un caz neobişnuit: un bărbat de 70 de ani a fost prins de patru ori la volan, fără să aibă carnet!

VIDEO. Trei turiste, prinse de un urs. Una dintre ele a făcut un selfie

Trei turiste din Mexic au trăit o experiență neașteptată. Un urs s-a apropiat de ele în timpul unei drumeții, scrie Sky News.

Recomandări
Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Vara lui 2026, un „iad climatic” în Europa. Caniculă, incendii și secetă: „Am avut un sentiment de apocalipsă”

Terase pustii, peisaje aride și o căldură sufocantă: vara lui 2026 rămâne cea în care schimbările climatice s-au impus brutal în viața europenilor, relatează AFP.

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.