Camerun a ratat calificarea în optimile de finală ale Cupei Mondiale, deși a învins Brazilia

camerun
Imago

Camerun a învins, vineri, Brazilia, scor 1-0, într-un meci disputat în Grupa G a Cupei Mondiale.

Golul selecționatei africane a fost marcat de Aboubakar în minutul 90+2.

Camerun a terminat pe locul 3 în grupă, cu 4 puncte acumulate, și a ratat astfel calificarea în optimi.

În schimb, Brazilia a câștigat grupa, cu 6 puncte acumulate, și va juca în faza următoare a competiției cu Coreea de Sud.

Grupa G: CAMERUN - BRAZILIA 1-0 (Aboubakar '90+2)

Min. 90+10 - Arbitrul fluieră finalul meciului.

Oficial din Qatar: „Între 400 și 500 de muncitori migranți au murit pe șantierele Cupei Mondiale”
„Păpușa de fier a lui Putin” explică propaganda Kremlinului: „Nu contează ce se întâmplă cu adevărat”

Min. 90+2 - Goool, Camerun! Aboubakar înscrie pentru selecționata africană.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 45+4 - Arbitrul pune capăt primei reprize.

Min. 1 - A început meciul.

Echipele de start:

Camerun: Epassy - Fai, Wooh, Ebosse Tolo - Anguissa, Kunde -Mbeumo, Choupo-Moting, Ngamaleu - Aboubakar

Selecționer: Rigobert Song

Brazilia: Ederson - Alves, Militao, Bremer, Telles - Antony, Fabinho, Fred, Rodrygo - Jesus, Martinelli

Selecționer: Adenor Leonardo Bacchi

Cine va arbitra meciul Camerun - Brazilia

La această partidă, FIFA a delegat o brigadă de arbitri din Maron. La centru se va afla Ismail Elfath, iar asistenți vor fi Corey Parker și Kyle Atkins.

Luptător MMA, suspendat pe viață și bătut de fani, după ce a atacat o fată de ring | VIDEO

Uruguay a învins, vineri, Ghana, scor de 2-0, pe Al Janoub Stadium din Al Wakrah, în Grupa H a Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, însă a ratat calificarea în optimile de finală.

„Între 400 și 500” de muncitori migranți au murit pe șantierele Cupei Mondiale din Qatar, a afirmat un oficial responsabil de organizarea Cupei Mondiale din 2022.

Brazilia s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Mondiale, după ce a învins Elveția

Brazilia a învins, luni, Elveția, scor 1-0, într-un meci disputat în cadrul Grupei G a Cupei Mondiale din Qatar.

Camerun - Serbia 3-3, la CM 2022. Egal spectaculos în Qatar

Camerunul şi Serbia au terminat la egalitate, 3-3 (1-2), luni, pe Al Janoub Stadium din Al Wakrah, într-un meci spectaculos din Grupa G a Cupei Mondiale de fotbal din Qatar.

Suporterii de la Cupa Mondială, opriți de agenții de securitate pentru că purtau accesorii de culoarea curcubeului

Sunt controverse la Cupa Mondială din Qatar din cauza problemelor legate de drepturile comunității LGBTQ+. Suporterii au apărut în tribune purtând accesorii de culoarea curcubeului.

Senatul SUA a aprobat mult așteptatul ajutor pentru Ucraina. Va primi un uriaş pachet de asistenţă militară şi economică

Statele Unite au adoptat marţi un uriaş pachet de asistenţă militară şi economică pentru Ucraina, rezultatul lunilor de negocieri extrem de tensionate şi laborioase din Congres.

Rusia amenință Europa cu o ripostă violentă dacă îi vor fi confiscate activele îngheţate. "Va exista un răspuns foarte dur"

O aliată a lui Vladimir Putin, a avertizat, marţi, că Rusia este gata să riposteze dacă activele sale îngheţate, de aproape 300 de miliarde de dolari, vor fi confiscate de Occident şi folosite pentru a ajuta Ucraina.

În plin an electoral, oficialii PSD-PNL au în plan o nouă majorare a salariilor. Cu cât ar crește, din iulie, salariul minim

Deși presați de cheltuieli prea mari la buget, oficialii au în plan o nouă majorare a salariilor, în an electoral.