Un american a pacalit 70 de oameni ai strazii sa stea la coada toata noaptea pentru noul iPhone

61387990

Pana unde poate sa mearga nebunia creata de noul iPhone 5S?

Raspunsul vine din Statele Unite. In California, un barbat, om de afaceri, a fost luat la bataie de un om al strazii pe care l-a "angajat" sa stea la rand la un magazin Apple ca sa fie sigur ca poate cumpara cate mai multe exemplare din ultimul model de iPhone.

Problema a venit atunci cand americanul nu a vrut sa-i plateasca pe niciul dintre cei 70 de oameni ai strazii pacaliti sa stea la coada, relateaza New York Daily News.

 

Un adevarat haos s-a declansat in fata magazinului Apple din Pasadena, California.

Calvin Windell, un om al strazii, a povestit cum a fost inselat de barbatul care i-a promis 40$ ca sa-i tina loc la o coada de 200 de oameni in fata unui magazin Apple.

Nu a fost singurul. Alti 70 de barbati fara adapost au fost implicati in "schema" barbatului care a fost pana la urma arestat de politie, inainte sa fie linsat de oamenii strazii.

Acestia au stat toata noaptea la coada pentru ca barbatul, un viitor antreprenor, sa cumpere cat mai multe iPhone-uri. La final a fost luat de politie pentru propria siguranta, dupa ce oamenii legii au stabilit ca nu a comis nicio ilegalitate.

Noile modele de iPhone 5S si 5C au fost puse in vanzare in Statele Unite vinerea trecuta.

 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Capsula timpului, ingropata acum 30 de Steve Jobs a fost gasita. Ce a pus in ea fondatorul Apple

O capsula a timpului ingropata de regretatul Steve Jobs, fondatorul companiei Apple in urma cu aproape 30 de ani a fost descoperita si dezgropata de National Geographic.

Parintii au crezut ca fiica lor a devenit femeie. Fusese insa impuscata in posterior

Un cuplu din California nu a anuntat imediat la politie faptul ca fiica lor de 10 ani a fost impuscata deoarece a confundat sangerarea cauzata de glont cu menstruatia.

Povestea casei incremenite in timp 26 de ani. Ce a descoperit fotograful despre strabunici

Fotograful Emily Blincoe s-a reintors in casa strabunicilor pentru a surprinde cateva imagini pe care sa le foloseasca la proiectul ei, "The Home Place".

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.