"Pasarea de diamant". O britanica a ramas fara un cercel, dupa ce cocosul i l-a inghitit

61251813

Britanica Claire Lennon a ramas fara un cercel de diamant, dupa ce cocosul sau, tinut drept animal de companie, i l-a inghitit.

Aceasta povesteste ca pasarea i l-a smuls din ureche, in timp ce se afla pe umarul ei, si apoi l-a inghitit, insa a ramas blocat in pipota, potrivit Daily Mail.

Ipostaza in care Andra a impresionat pe toata lumea. Cum a fost surprinsa vedeta la preselectiile "Romanii au talent" - FOTO

Femeia va trebui sa astepte circa opt ani pentru a-si recupera cercelul in valoare de 300 de lire sterline.

Lennon a explicat ca o operatie ar fi riscanta, putand sa duca la moartea cocosului.

"Veterinarul a spus ca ar putea sa il opereze si sa recupereze cercelul, insa acest lucru ar putea fi fatal pentru cocos, fapt care ar devasta-o pe fiica noastra de sase ani", a spus Claire Lennon.

In incercarea de recuperare a bijuteriei, femeia i-a dat si laxative cocosului, insa fara succes.

Astfel, Claire Lennon si sotul ei au hotarat sa astepte pana cand pasarea va muri pentru a-si recupera cercelul, desi acestea au o durata de viata destul de mare, putand sa ajunga si la opt ani.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Fosta soție a lui Achraf Hakimi recunoaște că ar vrea o aventură cu Florentino Perez: ”Fac orice este nevoie!”
GALERIE FOTO Fosta soție a lui Achraf Hakimi recunoaște că ar vrea o aventură cu Florentino Perez: ”Fac orice este nevoie!”
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
INTERCEPTĂRI. Cum și-ar fi negociat șpaga procurorul Gigi Ștefan. Nu s-ar fi mulțumit doar cu bani: „Un ied putem să tăiem?”

Cei doi procurori din Constanța acuzați de corupție au fost arestați preventiv. Fostul procuror general Gigi Ștefan e acuzat că ar fi primit cel puțin 170.000 de euro șpagă pentru a interveni în dosare.

Reforma salariilor la stat trebuie adoptată până în toamnă. România cheltuie 39% din buget pe lefuri

Până la toamnă ar trebui adoptată în Parlament o nouă lege a salarizării bugetarilor, care să se aplice din 2027.

Următorii concurenți care au intrat în finala Românii au talent 2026. Au curs lacrimi de fericire pe scenă

A doua semifinală a celui mai urmărit show de divertisment din România a adus pe scenă momente impresionante și multă emoție.