Imaginile care au starnit controverse pe internet. Ce a fotografiat un american. FOTO

61755907

Richard O'Connor din Montana, SUA, sustine ca are dovada clara ca nu suntem singuri in Univers. El este convins ca a fotografiat doua OZN-uri pe 4 noiembrie.

Potrivit The New York Daily News, Richard a tinut pornite doua aparate foto performante indreptate spre cer. Dupa nu mai putin de 280.000 de poze facute, el au reusit sa obtina imaginile dorite.

"Pare sa fie ca o sursa de lumina. Cred ca pana si un sceptic ar spune ca daca OZN-urile ar exista, ele ar arata asa", a declarat Richard.

Barbatul a fost dintotdeauna fascinat de OZN-uri si a fost inspirat de prietenul sau Jesse Marcel, care i-a povestit de o experienta traita cand avea 10 ani.

Reactiile nu au intarziat sa apara. Cei care nu cred in viata extraterestra, spun ca in imagini nu se vede niciun OZN, ci sunt o reflexie a Soarelui.

OZN
Articol recomandat de sport.ro
FOTO EXCLUSIV REPORTAJ | Camp Nou și-a pierdut farmecul?! Cum s-a transformat casa Barcelonei
FOTO EXCLUSIV REPORTAJ | Camp Nou și-a pierdut farmecul?! Cum s-a transformat casa Barcelonei
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Parchetul condus de Codruța Kovesi a început investigaţia în cazul achiziţiei microbuzelor electrice şcolare prin PNRR

Ministrul Investiţiilor şi Proiectelor Europene, Dragoş Pîslaru, a anunţat că Parchetul European, condus de Codruța Kovesi, investighează achiziţia microbuzelor electrice şcolare prin PNRR.

INS: Inflația a crescut la 9,9%, alimentele s-au scumpit cu 7,67%. Doar ministrul Agriculturii vedea ieftiniri de 33%

Rata anuală a inflației a fost în martie 2026 de 9,9%, o creștere care intervine după o perioadă de scădere ușoară, potrivit INS. Cea mai mare scumpire a intervenit la energie electrică, de 57,20%, după eliminarea plafonării prețului. 

Tensiuni în Strâmtoarea Ormuz după blocada SUA. Iranul avertizează că va ataca navele americane implicate

În Orientul Mijlociu, încă domnește haosul. La doar câteva ore după ce Statele Unite au impus o blocadă în strâmtoarea Ormuz, președintele Donald Trump a ieșit în fața camerelor și a transmis că Iran l-a contactat și... vrea să stea de vorbă.