Desi este anatomic imposibil, o coreeanca si-a propus sa fie sosia Mirandei Kerr

61398813

Operatiile estetice pot corecta imperfectiunile, dar, cand vine vorba de a elimina complet trasaturile originale ale cuiva, lucrurile se complica.

Miranda Kerr este atat de indragita de o femeie de origine coreeana incat, aceasta din urma este dispusa sa faca orice pentru a arata ca modelul australian.

Yuh Reum Hong este o tanara din Coreea de Sud care o admira atat de mult pe frumoasa australianca incat a ajuns sa-si renege trasaturile originare pentru a arata ca modelul Victoria's Secret.

Decisa sa devina clona Mirandei Kerr, Hong a trecut printr-o multime de operatii estetice fara sa-i pese ca isi va pierde frumusetea naturala.

Luna aceasta, tanara a aparut la show-ul de televiziune "Alien Virus" de la Korean Tv, unde a declarat ca este dezamagita de faptul ca modelul nu este promovata si in Coreea de Sud.

Hotarata sa o faca cunoscuta pe Kerr printre conationalii sai, Hong a marturisit ca a apelat la bisturiu pentru a-si corecta nasul si ochii, a inceput sa foloseasca lentile de contact albastre, si-a vopsit parul intr-o nuanta de blond aramiu si a ajuns sa-i copieze tinutele modelului, totul pentru a arata la fel ca Miranda Kerr.

operatii

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Dacia domină Europa! Cel mai bine vândut model în prima jumătate a anului 2026
FOTO | Dacia domină Europa! Cel mai bine vândut model în prima jumătate a anului 2026
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Anunțul lui Nicușor Dan: ”România obține un rezultat strategic important în cadrul NATO, după peste 5 ani de negocieri”

Președintele României, Nicușor Dan, a anunțat, joi, că, ”după peste cinci ani de negocieri, Alianța a aprobat extinderea către Est a rețelei NATO de conducte pentru combustibil”.

Undă verde la bani PNRR. Ministrul Buzoianu: ”Tocmai am trecut un jalon de reformă, în valoare de un 1 miliard de euro”

Ministrul demis al Mediului, Diana Buzoianu, afirmă că instituția pe care o conduce ”tocmai a trecut un jalon de reformă” pentru PNRR, în valoare de un miliard de euro.

TAROM are un nou director general. Miruță: Costaş a fost revocat după ce nu a făcut demersuri pentru refacerea bugetului

Consiliul de Administraţie al TAROM l-a numit, miercuri, pe Cristian Anghel în funcţia de director general interimar al companiei, după ce l-a revocat din funcţie pe Bogdan Costaş.