Cum imbatraneste acest chip in 5 minute: proiectul unui cineast american

61382954

Cineastul Anthony Cerniello a realizat un video de 5 minute in care arata cum imbatraneste o fetita folosind fotografii ale membrilor familiei ei in diferite stadii de varsta.

Folosind imagini cu rudele fetei, aflate la varste diverse, cineastul american si-a imaginat procesul de imbatranire a Daniellei.

Clipul incepe cu fetita la varsta de 5 ani si arata transformarile prin care trece pana la 80 de ani, relateaza Daily Mail.

Cineastul a vizitat familia Daniellei si a facut fotografii tuturor membrilor acesteia din diverse generatii pentru a crea cele 5 minute de imagini.

"Am plecat de la ideea ca se intampla ceva ce nu poti vedea, insa o poti simti, precum imbatranirea" a explicat el.

 

Articol recomandat de sport.ro
Donald Trump, ținta unui nou asasinat!? FBI a intervenit direct la terenul de golf
Donald Trump, ținta unui nou asasinat!? FBI a intervenit direct la terenul de golf
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Probleme de ultim moment la operațiunea de pe Dunăre. Lipsa documentelor pentru barje a dus la amânare

Vara lui 2026 se dovedește a fi una a încercărilor. Prognozele privind nivelul Dunării sunt din ce în ce mai pesimiste și pun presiune asupra intervențiilor planificate. 

Încă un val de aer fierbinte lovește România. Au fost 55 de grade la nivelul asfaltului în Timișoara. „Deci e teroare”

A fost a patra zi de foc și cod roșu în vestul țării, mai ales că s-au înregistrat și 40 de grade la umbră. Cei care au simțit că nu mai pot merge prin arșiță s-au oprit la punctele de hidratare ca să-și tragă sufletul.

Cât timp câștigă un șofer care circulă cu viteză peste limită față de unul care merge regulamentar. Concluziile unui studiu

Să apeși mai tare pe accelerație nu înseamnă neapărat că ajungi mai repede la destinație. Un studiu recent, bazat pe monitorizarea a mii de deplasări arată că timpul câștigat este, în medie, de doar un minut la o călătorie de aproape 50 de kilometri.