Boala bizara din cauza careia o pisica are ochi ca de extraterestru. De ce sufera Matilda

×
Publicitate

O pisicuta din Statele Unite a hipnotizat o lume intreaga cu ochii sai ca de extraterestru.

Matilda sufera de o boala genetica. Durerea este insa pe masura aspectului spectaculos, asa ca pisica ia in permanenta medicamente, iar pe viitor va fi supusa unei interventii chirurgicale.

Matilda sufera si de o forma de leucemie, pentru care are nevoie de tratament. Ca sa o poata ingriji cat mai bine, stapanii ei au lansat un apel la donati pe internet.

Ochii de extraterestru au induiosat deja mii de inimi pe toate continentele si i-au adus Matildei o sumedenie de prieteni pe retelele de socializare.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Sotul ei a reusit sa-i ascunda asta timp de 10 ani. Ce a aflat o femeie despre partenerul ei la o simpla cautare pe Facebook

Pentru o femeie din Marea Britanie, ziua in care s-a casatorit cu un militar din Trupele Regale Burkha a fost cea mai fericita din viata ei.

Medicii i-au spus ca mai are de trait 5 ani din cauza celor 220 de kilograme pe care le avea. Cum a ajuns sa arate in 8 luni

 Emma Lovell, in varsta de 34 de ani, avea 220 de kilograme cand medicul i-a spus ca daca nu slabeste, o sa mai traiasca in jur de 5 ani. Femeia a decis sa isi puna un inel gastric la stomac.

Trei tiganci prinse la furat intr-un magazin din Paris, batute si umilite de cetateni chinezi. VIDEO

Trei femei de etnie roma, cel mai probabil din Romania, au fost batute si umilite de niste chinezi, la Paris, dupa ce ar fi fost prinse la furat, intr-un magazin.

Recomandări
Primul spital construit ”de la zero” în Cluj. FOTO: Cum arată noul centru de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie

Noul Centru de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Cluj, una dintre cele mai importante investiții în domeniul medical realizată din fonduri europene, a fost inaugurat în Cluj-Napoca.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.