Barbatul "cu coada". Motivul pentru care un tanar este venerat de sateni in India

61463747

Din categoria mare e gradina Domnului vine o poveste mai putin obisnuita din India.

Un barbat, in varsta de 35 de ani, este venerat de satenii dintr-o localitate din vestul Indiei pentru ca are o "coada" asemanatoare maimutelor.

Satenii cred ca Chandre Oraon este o reincarnare a lui Hanuman, zeul maimuta, una dintre cele mai vechi traditii ale hinduismului, relateaza Daily Mail.

In realitate, coada de aproape 36 de centimetri a barbatului este rezultatul unei malformatii, un defect al coloanei vertebrale numit spina bifida care a dus la un exces de par in zona joasa a taliei.

Barbatul impleteste astfel parul intr-o coada iar satanii din imprejurimi se strang cu zecile in fata casei lui.

Ei cred ca daca ating coada barbatului, bolile vor sta departe de ei. Chandre considera ca anomalia sa este "un dar de la Dumnezeu."

 

Articol recomandat de sport.ro
Derapaj incredibil în timpul finalei Spania - Argentina: „Sunt niște porci, niște escroci, niște bătăuși”
Derapaj incredibil în timpul finalei Spania - Argentina: „Sunt niște porci, niște escroci, niște bătăuși”
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Rușii se întorc la numerar pe fondul crizei. Problemele cu internetul și economia împing oamenii să scoată bani din bănci

Rușii folosesc tot mai mult numerarul, pe fondul întreruperilor internetului mobil provocate de măsurile de securitate împotriva atacurilor cu drone și al dificultăților economice care determină tot mai multe firme să evite plata taxelor.

Grevă de avertisment de două ore în Sănătate, față de proiectul legii salarizării. Sanitas anunță grevă generală pe 28 iulie

O grevă de avertisment de două ore are loc luni în sistemul public de sănătate, iar din 28 iulie sindicaliștii Sanitas anunță grevă generală, în semn de protest față de proiectul legii salarizării.

Spania a câștigat Cupa Mondială 2026 după 1-0 cu Argentina. Ferran Torres a adus victoria în minutul 106

Selecţionata Spaniei a câştigat al doilea său titlu mondial la fotbal, după ce a învins Argentina cu scorul de 1-0 (0-0, 0-0), după prelungiri, duminică, pe New York/New Jersey Stadium, în finala turneului găzduit de Statele Unite, Mexic şi Canada.