Sezlonguri si coktailuri racoritoare, pe plaja... de la Dunare!

×
Publicitate

Sezlonguri, barci, hidrobiciclete, terenuri de tenis si de fotbal, tobogane si un cocktail sa te racoresca pe nisipul fierbinte!Nu e vorba despre plajele de lux din Mamaia, ci de noua priveliste de la malul Dunarii.


La Drobeta Turnu Severin, ierburile si gunoaiele au fost inlocuite cu o plaja despre care autoritatile, pline de mandrie, spun ca este de nivel european.

Investitia a costat peste doua milioane de euro, dar localnicii spun ca a meritat, mai ales ca nu mai au nevoie sa mearga la celalalt colt al tarii, la mare.

Distractia e in toi pana noaptea, pentru ca plaja are sistem de iluminat, iar pe margine sunt discoteci in aer liber.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Mercedes s-a dat peste cap pentru noul C-Class: ”Cel mai puternic și mai sportiv pe care l-am făcut vreodată”
FOTO Mercedes s-a dat peste cap pentru noul C-Class: ”Cel mai puternic și mai sportiv pe care l-am făcut vreodată”
Citește și...
Babele și Sfinxul au proprietar. Decizie definitivă a instanței cu privire la simbolurile Bucegilor

Preşedintele Consiliului Judeţean (CJ) Dâmboviţa, Corneliu Ştefan, a declarat vineri, după decizia instanţei privind disputa cu judeţul Prahova referitoare la apartenenţa administrativ-teritorială a zonei Babele - Sfinxul că s-a făcut dreptate.

Wizz Air și Ryanair mai au kerosen pentru avioane până în iulie, biletele se scumpesc cu certitudine. Ce se va întâmpla apoi

Wizz Air și Ryanair, companiile aeriene cele mai folosite de români, au anunțat că mai au kerosen până în luna iulie. După aceea, situația devine imposibil de prevăzut, criza combustibililor urmând să dureze și dacă războiul din Iran se oprește.  

Pregătire tactică în Poliția Română: ”Vom avea polițiști mai bine pregătiți”. În ce condiții pot folosi pistoalele din dotare

Poliția Română a demarat cel mai amplu program de pregătire tactică pentru toți cei care lucrează la Investigații Criminale și ar putea fi nevoiți să facă uz de armă împotriva unor infractori periculoși. 

Recomandări
România rămâne pe lista investitorilor, dar ratingul de țară depinde de politicieni. Ce ar însemna statutul de țară „junk”

România riscă să fie retrogradată în categoria țărilor nerecomandate investițiilor din cauza crizei politice, dacă aceasta se prelungește. 

De la 1 iulie se scumpește rovinieta. Șoferii cu mașini vechi ar putea plăti cu până la 30% mai mult

De la 1 iulie se scumpește rovinieta. Ministerul Transporturilor a lansat în dezbatere publică noile tarife pentru cei care vor circula pe drumurile naționale.

Cod portocaliu de vreme severă în cinci județe. Bucureștiul, sub avertizare de vijelii și grindină

Vremea se schimbă radical în jumătate de țară, iar două coduri, unul portocaliu, altul galben, sunt deja în vigoare.