"Scene de apocalipsa". Mizeria lasata in urma de migrantii mutati cu forta de politie dintr-o tabara din Paris. VIDEO

×
Publicitate

Un francez a filmat mizeria de nedescris care a ramas in urma migrantilor mutati cu forta de politie dintr-o tabara improvizata din nordul Parisului.
 

Saptamani la rand, sute de tineri africani au trait pe strada, pe saltele si paturi, adapostiti sub bucati de carton, cu putinele bunuri pe care le aveau indesate in pungi de plastic.

Anonimul care a filmat imaginile nu parea insa deloc impresionat de drama refugiatilor, pe care ii acuza vehement.

"Scene de apocalipsa" - a intitulat el inregistrarea video, postata pe Youtube, insotita de comentariul: "Parisul pe care vi-l amintiti din reclame si brosuri nu mai exista".

Articol recomandat de sport.ro
Cristi Chivu a ținut un discurs în fața președintelui Italiei: ”Trebuie să fim un exemplu!”
Cristi Chivu a ținut un discurs în fața președintelui Italiei: ”Trebuie să fim un exemplu!”
Citește și...
O companie aeriană ieftinește biletele pe mai multe rute cu până la 235 de euro. Oferta durează doar câteva zile

O companie aeriană a anunțat una dintre cele mai mari promoții ale acestui an, care durează doar câteva zile. Prețul biletelor va fi redus pentru majoritatea rutelor chiar și cu 235 de euro.

Un tânăr a rezolvat o problemă de matematică rămasă fără soluție timp de 60 de ani, cu ajutorul ChatGPT

O problemă considerată imposibilă timp de şase decenii a fost rezolvată de un tânăr de 23 de ani, într-un mod neaşteptat: cu ajutorul inteligenţei artificiale. Descoperirea ridică întrebări despre rolul AI în cercetarea ştiinţifică.

Președintele Franței, Emmanuel Macron, i-a enervat pe africani: ”S-a purtat ca un profesor care ceartă copiii”

Președintele francez Emmanuel Macron se confruntă cu reacții negative după ce a întrerupt discursurile în cadrul summitului „Africa Forward” din Kenya, pentru a cere publicului să păstreze liniștea.

Recomandări
Inflația a urcat la 10,7% în aprilie: energia electrică a explodat cu 54%, iar chiriile s-au majorat cu aproape 44%

Inflația anuală a urcat în aprilie 2026 la 10,7%, cel mai ridicat nivel din ultimele luni, pe fondul exploziei prețurilor la energie, combustibili și servicii, arată datele publicate de Institutul Național de Statistică (INS).

Nicu Ștefănuță, la EURomânia: „Orice părinte ar trebui să își facă griji”. UE vrea limitarea accesului copiilor la rețele

In vară, Comisia Europeană ar putea face un pas fără precedent: să vină cu reguli pentru restricționarea accesului copiilor la rețelele sociale. 

Al treilea trimestru consecutiv de scădere pentru economie: PIB-ul s-a contractat din nou, iar industria continuă declinul

Economia României a scăzut în primele trei luni cu 1,7% pe seria brută, faţă de acelaşi trimestru din anul 2025, şi cu 0,2%, comparativ cu trimestrul anterior, a anunţat, miercuri, Institutul Naţional de Statistică.