Doi copii romani, abandonati intr-o piata din Paris

60324137

Doi copii cu varste cuprinse intre 18 si 24 de luni au fost abandonati de o romanca, in Paris, in data de 3 iulie, in arondismentul Deux Nethes.

In acea zi, in jurul orei 10:30, femeia in varsta de 30 de ani s-a apropiat de un cuplu originar din Romania. S-a prezentat ca fiind mama copiilor si i-a rugat, in romana, sa aiba grija pe cei doi micuti pret de cateva minute, sub pretextul ca merge sa-si cumpere tigari.

Comisarul care se ocupa de acest caz a declarat ca cele doua persoane, vazand ca mama nu mai vine dupa copii, s-a prezentat la politie cu micutii.

Baietelul este blond si are ochii albastri, iar fetita este bruneta, ochi caprui si pielea maslinie. Copiii sunt acum intr-un centru pentru protectia minorilor. Politistii banuiesc ca cei doi nu sunt frati, dar testele ADN vor stabili cu exactitate acest lucru.

Presupusa mama a fost arestata vineri dimineata intr-un hotel din Saint-Ouen, in urma unui telefon dat de un martor, dupa ce politia si procuratura lansasera un apel pentru identificarea mamei.

Ea a ajuns in regiunea pariziana in urma cu aproximativ zece zile. Femeia locuieste in Spania si se pare ca mai are si alti copii in Romania.
 

Articol recomandat de sport.ro
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
O fostă deputată britanică, susţinătoare a Brexitului, a fost găsită moartă, cu răni grave pe corp

Poliţia britanică a arestat vineri un bărbat suspectat de uciderea lui Ann Widdecombe, după ce fosta deputată conservatoare în vârstă de 78 de ani, care devenise în ultimii ani politiciană a partidului antiimigraţie Reform UK, a fost găsită moartă.

Au murit arși în mașini când încercau să fugă din infern. Cel puțin 12 oameni au pierit în incendiile din Spania

Autoritățile de la Madrid și Londra deplâng o „tragedie fără precedent”, după ce 12 oameni au pierit într-un incendiu care a pârjolit un sat din sudul Spaniei.

Fără verighetă, dar cu drepturi. Guvernul britanic pregătește o schimbare majoră pentru milioane de cupluri necăsătorite

Să locuiești ani la rând cu partenerul fără să fii căsătorit ar putea să nu mai însemne, din punct de vedere legal, că rămâi fără nicio protecție. Guvernul britanic propune noi reguli pentru milioane de cupluri necăsătorite.

Recomandări
Nicușor Dan ar fi decis pe cine vrea să desemneze premier. Pe cine ar urma să mizeze acum, după două eșecuri

Premierul cu numărul 14 din ultimii zece ani este greu de găsit, la fel și majoritatea din Parlament pentru instalarea acestuia.

Au murit arși în mașini când încercau să fugă din infern. Cel puțin 12 oameni au pierit în incendiile din Spania

Autoritățile de la Madrid și Londra deplâng o „tragedie fără precedent”, după ce 12 oameni au pierit într-un incendiu care a pârjolit un sat din sudul Spaniei.

România va pierde peste trei milioane de locuitori în următoarele decenii. Declinul a fost oprit de imigranți în ultimii ani

Scăderea populației nu mai poate fi oprită, iar România va ajunge la 15,6 milioane de locuitori în 2080. Este semnalul de alarmă tras de specialiștii în demografie, care susțin că societatea se va schimba profund în următoarele decenii.