Accident de circulatie pe DN13! O masina a intrat in plin intr-un microbuz

×
Publicitate

Noua profesori, toti directori de scoli din judetul Brasov, au trecut prin clipe grele luni dimineata, cand microbuzul care ii ducea spre Oradea a fost lovit in plin de un autoturism. Unul dintre ei, dar si soferul, au ajuns la spital cu rani grave.

Accidentul a avut loc pe DN13, in apropierea localitatii Maierus. Cadrele didactice mergeau la un curs de formare profesionala. La un moment dat, in fata microbuzului a aparut brusc un autoturism, iar cele doua masini s-au izbit frontal.

Cei doi raniti, dar si alti cinci profesori cu traumatisme mai usoare, au fost transportati cu ambulantele la spital. Soferul vinovat le-a spus politistilor ca n-a mai vazut drumul din cauza cetii.

La doar cativa kilometri distanta, un alt sofer s-a urcat cu camioneta pe un sens giratoriu, tot pentru ca n-ar mai fi vazut drumul. Ce-i drept, vizibilitatea in zona a fost de doar cativa metri luni dimineata.

Articol recomandat de sport.ro
A venit anunțul mult așteptat în cazul Iranului: "Mă voi ocupa personal!"
A venit anunțul mult așteptat în cazul Iranului: "Mă voi ocupa personal!"
Citește și...
Consiliul Local Sector 6 a aprobat proiectul USR privind eliminarea sălilor de jocuri de noroc. Decizia finală aparține CGMB

Consiliul Local Sector 6 a aprobat proiectul iniţiat de consilierii USR privind interzicerea funcţionării sălilor de jocuri de noroc în spaţii fizice din această zonă administrativ-teritorială.

Anchetă internă la ANAF. 200 de mașini sunt de negăsit, deși au fost confiscate sau sechestrate

Agenţia Naţională de Administrare Fiscală (ANAF) a demarat o serie de verificări în interiorul instituţiei după ce au apărut suspiciuni privind integritatea unor angajaţi.

Studiu: Un copil din trei are dureri de spate încă din clasele primare. Aproape jumătate nu fac nicio activitate sportivă

În medie, unul din trei copii reclamă dureri de spate încă din clasele primare. Folosirea excesivă a telefonului mobil, poziția incorectă în bancă și lipsa activităților sportive sunt principalele motive.

Recomandări
Președintele Donald Trump afirmă că se ”gândește serios” să retragă SUA din NATO, care este ”un tigru de hârtie”

Donald Trump a declarat pentru The Telegraph că ia în considerare serios retragerea Statelor Unite din NATO, pentru că Alianța nu s-a alăturat războiului său împotriva Iranului.

Anchetă internă la ANAF. 200 de mașini sunt de negăsit, deși au fost confiscate sau sechestrate

Agenţia Naţională de Administrare Fiscală (ANAF) a demarat o serie de verificări în interiorul instituţiei după ce au apărut suspiciuni privind integritatea unor angajaţi.

Vreme instabilă în România, până sâmbătă: vânt puternic, ploi și averse cu grindină și fulgere. Zonele afectate

Meteorologii au emis, miercuri, o informare de intensificări ale vântului şi ploi moderate cantitativ, în majoritatea regiunilor, respectiv ninsori şi strat de zăpadă în zona montană, la altitudini înalte, valabilă de joi dimineaţa până sâmbătă seara.