A ajuns in coma alcoolica la spital dupa ce a confundat tuica cu apa!

×
Publicitate

UPDATE: La 7 ani, o fetita din Baia Mare a ajuns la spital in coma alcoolica. A baut dintr-o sticla plina cu tuica, in care credea ca este apa.


Dupa ce a baut cateva guri zdravene de alcool, fata a cazut la pamant, inconstienta. A gasit-o bunica ei, care a chemat imediat salvarea. A ajuns la spital in stare foarte grava, spun medicii, dar si-a revenit acum. Va ramane insa internata. Intre timp, Directia pentru Protectia Copilului a inceput o ancheta si ii cerceteaza pe bunicii copilei, care au infiat-o imediat dupa nastere. 

Specialistii spun ca astfel de cazuri, in care copiii ajung sa bea alcool accidental, pot avea urmari foarte grave. O cantitate mare de alcool le poate distruge aparatul digestiv, dar mai ales celulele nervoase care nu se mai refac, iar copiii pot ramane cu sechele pe viata.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Romanii intampina noul an cu ”Happy New Year”, la Pro Tv

Noaptea de Anul Nou este noaptea in care toti romanii petrec la ”Happy New Year”, un show plin de stralucire, muzica si dans, difuzat la Pro Tv de la ora 22.00.

Au ars de vii in propria casa din cauza resoului cu care se incalzeau

Doi soti au murit duminica noapte in incendiul care le-a mistuit locuinta, in comuna Bolintin Deal.

Teribilismul la volan l-a aruncat in rapa!

La intrarea pe un pod de la marginea orasului, un sofer de 39 de ani din Gaesti a pierdut controlul volanului, a rupt balustrada si s-a prabusit in gol aproape 15 metri.

Recomandări
Ro-Alert în Tulcea, după ce o dronă a fost detectată în apropierea României. Două F-16 au fost ridicate de la sol

Populaţia care locuieşte în zona de nord a judeţului Tulcea a primit, duminică, în jurul orei 10:55, un nou mesaj RO-ALERT pentru a fi avertizată cu privire la posibilitatea căderii unor drone sau a unor fragmente din acestea.

Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Președintele Finlandei nu crede că Rusia va ataca NATO: „Nu are sens să pună la încercare cea mai puternică alianță militară”

Preşedintele Finlandei, Alexander Stubb, a declarat că nu crede că Rusia ar risca un atac împotriva unei ţări membre NATO şi că „nu ar avea niciun sens” să pună la încercare hotărârea alianţei, relatează Reuters.